Samsung ve Apple'dan Büyük Ortaklık

0
0
0
0
0
Samsung ve Apple'dan Büyük Ortaklık
​Samsung ve Apple arasındaki rekabet, geçtiğimiz iki ay boyunca Samsung’un, iPhone 6 Plus’ın bükülme haberlerinden sonra büyük bir boyut kazanmıştı. Fakat gelen bir haber, bizleri oldukça şaşırttı.
Samsung ve Apple arasındaki rekabet, geçtiğimiz iki ay boyunca Samsung’un, iPhone 6 Plus’ın bükülme haberlerinden sonra büyük bir boyut kazanmıştı. Fakat gelen bir haber, bizleri oldukça şaşırttı.
 
Kore Times’ın haberine göre Samsung, 2016 yılında iPhone ve iPad’lerin sistem çiplerinin üretimini üstlenecek. Milyarlarca dolarlık bir anlaşma olduğu belirtilen haberle ilgili iki taraftan da bir açıklama henüz gelmedi. Samsung, Apple tarafından tasarlanan AX serisi yongaların %80’lik bir dilimini Gyeonggi-do’da bulunan tesislerinde üretecek. Samsung’un, GlobakFoundries’in New York’taki tesisleri de üretime katkıda bulunacak. Bu anlaşma, son zamanlarda mobil getirisinde azalma yaşayan Samsung’a ciddi bir katkıda sağlayacak.
 
Bunun dışında Samsung’un Qualcomm, Nvidia ve Sony gibi sektörün güçlü markaları için özelleştirilmiş çip üretimini güvence altına alması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0