• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung ATIV Book 9 Laptop'un Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Samsung ATIV Book 9 Laptop'un Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

0
0
0
0
0
Hemen hemen her kategoride Apple ile bir çekişme içinde olan Samsung, Apple'ın MacBook Air'ine ATIV Book 9 ile cevap vermeye hazırlanıyor. CES 2015'de duyurulan Book 9'un özellikleri, satış tarihi ve fiyatı da belli oldu.
Samsung'un Ocak ayında yapılan CES fuarında duyurduğu ATIV Book 9'un piyasa çıkış tarihi de belli oldu. Apple ile müthiş bir çekişme içinde olan Samsung'un Book 9'u, MacBook Air'e karşı cevap niteliğinde.

0,46 inç (0.2 cm) inceliğinde ve yaklaşık 950 gram ağırlığındaki ürün, Book 9 serisinin şuana kadarki en hafif laptobu. Temel olarak Samsung'un tüm yeniliklerini barındıran cihaz, Intel Broadwell Core M işlemciye sahip.Samsung bu sefer ses olayına dikkat etmiş olacak ki ATIV Book 9'da FLAC ( .wav dosyalarını kayıpsız bir şekilde sıkıştırmaya yarayan kodek) desteği barındıran Wolfson media oytacısı da bulunmakta.Ürünün en büyük ve dikkat çeken özelliği ise fansız olması (zaten bu denli ince ve hafif bir cihazın neresine sığacaktı fan?). Bu özellik olumsuz olarak görülmesin, Apple'ın en hafif cihazlarında bile fan bulunmakta. 1 Mart'ta satışa sunulacak 2015 model ATIV Book 9'un 4 GB ram ve 128 GB hafızası olan modelinin fiyatı 1,199 dolar, 8 GB ram ve 256 GB hafızası bulunan modelin fiyatı ise 1,399 dolar.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0