• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung ve BlackBerry’den Güvenlik Ortaklığı

Samsung ve BlackBerry’den Güvenlik Ortaklığı

0
0
0
0
0
Samsung ve BlackBerry’den Güvenlik Ortaklığı
​BlackBerry, en son çıkardığı akıllı telefonu Passport ile ciddi satış rakamları yakalamış, akıllı telefon piyasasına tekrar hızlı bir giriş yapmıştı. “Apple yetmiyormuş gibi bir de bunlar çıktı başımıza” düşüncesindeki Samsung, mobil cihazlardaki güvenliği arttırmak amacıyla BlackBerry ile ortaklığa gittiklerini açıkladı.
BlackBerry, en son çıkardığı akıllı telefonu Passport ile ciddi satış rakamları yakalamış, akıllı telefon piyasasına tekrar hızlı bir giriş yapmıştı. “Apple yetmiyormuş gibi bir de bunlar çıktı başımıza” düşüncesindeki Samsung, mobil cihazlardaki güvenliği arttırmak amacıyla BlackBerry ile ortaklığa gittiklerini açıkladı.
 
Samsung, bir süredir KNOX isimli güvenlik sistemiyle kullanıcılarının verilerini güvenlik altına alıyordu. Fakat şirketin bünyesinde yapılan çalışmalarda, bu güvenlik sisteminin çok da yeterli olmadığı ve güvenlik duvarının aşılabileceği ortaya çıkmıştı. KNOX’u yeterli görmeyen Samsung, bu konuda yılların tecrübesine sahip olan BlackBerry ile yeni bir sistem geliştirmek için anlaştı.


 
BlackBerry cephesinden gelen açıklamalarda, bu anlaşmayla birlikte aralarında sıkı bir ortaklık kurulduğu belirtilirken, KNOX’a BlackBerry’nin veri koruma ve yönetim sistemi olan BES 12’nin entegre edileceği söylendi.
 
Yeni güvenlik sisteminin, 2015 yılının başlarında yayınlanması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0