• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy Note’un İsmi Konusunda Büyük Şok Yaşatabilir

Samsung Galaxy Note’un İsmi Konusunda Büyük Şok Yaşatabilir

0
0
0
0
0
Kore’den gelen güvenilir kaynaklara göre Samsung, bu yaz duyuracağı yeni Galaxy Note modelinin ismini beklentilerden çok farklı şekilde duyurabilir.

SamMobile’ın Kore’den elde ettiği güvenilir bilgilere göre Samsung, bu yaz Galaxy Note 6 olarak duyurmasının beklendiği yeni modelini Galaxy Note 7 adıyla tanıtabilir. Buna sebep olarak ise Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerindeki ‘7’ rakamının ardından Galaxy Note 6’nın kullanıcılarda sanki modası geçmiş bir telefonmuş gibi algılanabilme ihtimali gösteriliyor.

Geçtiğimiz yıl Tizen işletim sistemli Z serisinde de Z2 yerine Z3 modelinin duyurulacağına dair söylentiler çıkmış ve aynen söylendiği gibi de olmuştu. Aynı durum Galaxy Note serisi için de gerçekleşir mi, orasını bilemeyiz. Aradan 1.5 yıla yakın zaman geçmiş olmasına rağmen Samsung Z2 hala çıkmadıysa aynı son Galaxy Note 6’nın da başına gelebilir. Galaxy Note 7’yle ilgili bir başka haber de tasarımıyla ilgili. Samsung, kenarı kıvrımlı modeli Galaxy S7 edge gibi Galaxy Note 7 için de benzer bir versiyon (Galaxy Note 7 edge) çıkarabilir. Bu vesileyle isminde ‘7’ rakamı olan tüm modellerde bir de ‘edge’ versiyonunun olması planlanıyor.

Galaxy Note 7’nin (yalnız Note 6 ismini de çok pis sattık he) tanıtım tarihiyle ilgili de bir bilgi verelim. Note 5, büyük duyurusunu 13 Ağustos 2015’te New York’ta, dünya çapındaki duyurusunu ise 21 Ağustos’ta yapmıştı. Apple’ın Eylül ayında duyuracağı iPhone 7 ve 7 Plus satışlarını baltalamak için Samsung’un bu yıl da benzer bir yol izleyebileceğini söyleyebiliriz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0