Samsung'dan Apple'a Yine Reklamlı Gönderme

1
0
0
0
0
Samsung'dan Apple'a Yine Reklamlı Gönderme
​Apple bir ürün tanıtmaya görsün, Samsung sanki pusuda bekliyor. “Bir eksikleri çıksın da biz de giydirelim şunlara” stratejisi güdüyorlar sanki. Bu stratejiyi reklam yoluyla izleyen Samsung, aslında mizah gücü yüksek işler çıkarsa da, bir yerden sonra sanki baymaya başlıyor. (bu arada ne Samsung’cuyum, ne de Apple’cı)
Apple bir ürün tanıtmaya görsün, Samsung sanki pusuda bekliyor. “Bir eksikleri çıksın da biz de giydirelim şunlara” stratejisi güdüyorlar sanki. Bu stratejiyi reklam olarak kullanan Samsung, aslında mizah gücü yüksek işler çıkarsa da bir yerden sonra sanki baymaya başlıyor. (bu arada ne Samsung’cuyum, ne de Apple’cı)
 
Apple 9 Eylül akşamı beklenildiği gibi yeni nesil iPhone’ları ve akıllı saati Apple Watch’u (iWatch’a da alışmıştık ya neyse) tanıttı. Apple’ın lansmanını bizim gibi Samsung’da dikkatle takip etti tabi. Sonra da Samsung’un alışılagelen reklamlarından biri daha karşımıza çıkıyor.
 
Aşağıda bir dizi reklam var. Apple’ın hemen her özelliğine iğneleyici yollarla değinen Samsung, çoğu teknolojik yeniliklerin aslında önceden kendilerinde olduğunu belirten diyaloglar hazırlamış. (tamam da /eğer yanılıyorsam düzeltin/ Samsung parmak izi okuyucu teknolojisini Apple’dan almamış mıydı?) Bunlar bir araya geldiğinde bana biraz itici geldiklerini söylemem gerekiyor. Ama olaya ürünün teknolojik özellikleri olarak bakarsak, Note 4’ün de hakkını yemememiz gerekiyor. Benim derdim Samsung’un reklam politikası, her neyse.
 
Reklamda Apple’ın 9 Eylül’deki canlı tanıtım videosunun tüm dünyada sürekli kesintiye uğramasına değinen Samsung, kendilerine özgü her yeni çıkardıkları telefon da bir kademe daha büyük inç ekran kullanımının Apple tarafından taklit edildiği görüşünde. Apple’ın hala kalem deneyiminden olmadığını söyleyen Samsung, S Pen ile bu deneyimi yaşamak için hala geç olmadığını belirtiyor.
 
Şimdi aşağıda Samsung’un yayınladığı reklamlara bir bakalım. Ayrıca hala okumamış olanlar için Samsung Galaxy Note 4 ve iPhone 6 Plus Karşılaştırması haberimize bir göz atmanızı tavsiye ederim.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0