• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung'dan İki Yeni Cihaz Daha: Galaxy Tab A Ve Galaxy Tab A Plus

Samsung'dan İki Yeni Cihaz Daha: Galaxy Tab A Ve Galaxy Tab A Plus

0
0
0
0
0
Samsung'dan İki Yeni Cihaz Daha: Galaxy Tab A Ve Galaxy Tab A Plus
Samsung Mobil Dünya Kongresi'ne dolu dolu girmeye karar veren firmalardan. Galaxy serisi S6 ve S Edge tanıtacak olan firma tablet kısmında da Galaxy Tab A ve Tab A Plus versiyonlarıyla karşımıza çıkacak.
Tanıttığı mobil cihazlarla neredeyse alfabede harf bırakmayan firma olan Samsung, Mart ayında yapılacak Mobil Dünya Kongresi'ne en çok merak edilen iki cihazı Galaxy S6 ve S Edge ile giriş yapacak.

Bu iki telefon dışında başka cihazlar da tanıtacak olan şirketin gelen bilgilere göre Galaxy Tab A ve Galaxy Tab A Plus adında iki yeni tablet versiyonunu da tanıtacak. Kısa süre önce A serisi telefonları ile özçekim rekoru kıran Samsung, bu iki yeni tablet modeliyle A serisini genişletmeye devam ediyor.

Ortaya çıkan bilgilere göre Galaxy Tab A modelinin teknik özellikleri olarak 8 inç büyüklüğündeki 1024 x 768 çözünürlüğünde ekrana sahip ve 1.5GB RAM ile 1.2GHz hızındaki Snapdragon 410 işlemcisini barındıracak olan tabler 5MP arka ve 2MP ön kamera ile donatılacak. 16GB depolama kapasitesine sahip olacak Galaxy Tab A 4.200mAh batarya ile uzun bir kullanım vaad edecek.

Diğer bir cihaz olan Galaxy Tab A Plus ise 9.7 inç büyüklüğünde ve kardeşi ile aynı çözünürlükteki ekran ile gelecek. İşlemci konusunda da kardeşiyle aynı sisteme sahip olacak cihazda 2GB RAM tercih edilmiş. Depolama olarak 16GB kapasiteye sahip olan Galaxy Tab A Plus, batarya konusunda daha büyük ekrana sahip olduğu için 6.000mAh pil ile geliyor.

Fakat Tab A Plus için daha farklı bir yenilik ortaya çıktı. Normalde Note serisine özel olan Samsung'un özel kalemi S Pen ilk defa Note dışındaki bir cihaza, yani Galaxy Tab A modeline dahil edilecek. Ekranın büyük olmasından dolayı bu tercihi yaptığı düşünülen Samsung'un diğer Tab A modeline de S Pen eklemesi daha iyi olacakken firma bunu tercih etmemiş.Ortalama değerlerdeki bu iki tablet ve tanıtacağı telefonlarla adından yine söz ettirecek olan Samsung'un MWC 2015 sonrasında nasıl bir başarıya ve satış rakamlarına ulaşacağını hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0