• Anasayfa
  • Mobil
  • ​Samsung'dan iPhone'lar İçin 100 Milyon OLED Ekran

​Samsung'dan iPhone'lar İçin 100 Milyon OLED Ekran

0
0
0
0
0
Mobil cihaz sektörünün iki devi bir kez daha ortak paydada buluştu. Önümüzdeki sene piyasaya çıkacak iPhone'ların ekranları Samsung'dan.
iPhone SE ile yılın ilk yarısı için adımını atan Apple, birkaç ay sonra ise yeni amiral gemisi cihazı iPhone 7'yi görücüye çıkaracak. Ancak Apple, şimdiden gelecek yılın planlamasına yönelik adımlar atmış durumda.

Söylentilere göre Apple, Samsung'un 100 milyon adet 5.5-inç OLED ekran paneli sipariş etmiş. Bu siparişin kullanılacağı ürün ise 2017 yılında tanıtılacak iPhone Plus modeli. Apple'ın siparişi bu dönemlerde vermesi, Samsung'dan gelecek bu OLED'lerin iPhone 7'ler için düşünülmediğini de bir bakıma göstermekte.Çin merkezli kaynaklar tarafından gelen bu haber aslında pek de yeni sayılmaz. Zira Apple'ın böyle bir hamle yaparak yeni iPhone'larında OLED ekran kullanacağı geçtiğimiz yılın sonlarına doğru konuşulmuştu. Ancak o zaman bu OLED ekranların 2018 iPhone'lar için geçerli olduğu söylenmekteydi. Şimdi ise bu söylenti 1 sene erkene çekilmiş durumda.

Apple ile ilgili pek çok tahminde bulunan ve sızıntılarda da sık sık adından söz ettiren KGI analisti Ming-Chi Kuo da Apple'ın Samsung'dan OLED ekran siparişi konusunda benzer bilgiler paylaştı. Fakat Kuo, 2017'de görücüye çıkacak iPhone Plus'da 5.8-inç ekran bulunacağından oldukça emin. Bu da ''iPhone SE'nin yeni versiyonu ya da benzeri şekilde farklı bir iPhone modeli gelir mi?'' sorusunu kafamızda dolandırıyor açıkcası.Apple'ın OLED ekranlara geçiş yapmasındaki amaç, üretim maliteyetinin LCD'lere oranla daha düşük olması.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0