Samsung'dan Kıvrımlı Ekrana Sahip Bilgisayar

0
0
0
0
0
Samsung'un 2014 yılı TV'lerinden kıvrımlı ekranlı Curved, ATIV bilgisayarlarına uyarlandı.
Samsung'un 2014 yılında çıkardığı farklı bir televizyon deneyimi yaşatan kıvrımlı eklanlı Curved televizyonu beğeni toplamıştı.

İki yanlarından öne doğru kıvrılan ve oval bir görüntü sunan televizyonunda UHD yani 4K görüntü teknolojisi de barınıyor. İzlerken kıvrımların sayesinde sanki etrafınızı kaplamışcasına bir görüntü sunan Curved UHDTV'lerin en büyük dezavantajı ise kişinin tam karlıya oturma gereksinimi. Yan taraftan takip edilirken kıvrımlı olmasından dolayı, görüntüyü tam olarak görememe durumu sonucunda da eksisi bulunuyor. Bu teknolojiyi kullanıcının daha yakından ve direkt olarak karşıdan kullanması gereken bilgisayar serisi ATIV'e uyarlayan Samsung, bilgisayar kullanımı sırasında bir farklılık yaratmaya çalışmış.Özellikle oyun deneyiminde ilginç ve sanırım daha güzel bir deneyim sunabilecek olan Samsung ATIV One 7 Curved bilgisayarı all-in-one yani kasa ve ekranın birleşik olarak kablo derdinden kurtaran teknolojiyle beraber sunuyor.

Teknik özellikler olarak net bir bilgi bulunmasa da Intel Core i5 işlemci ve 8GB RAM kullanacağı biliniyor. 1TB harddiski bulunacak olan ATIV One 7 Curved'de HDMI girişi de bulunuyor. Böylece özellikle konsol sahibi kişilerin konsollarını bu bilgisayara bağlayarak farklı oyun deneyimi tatması da kolaylaştırılmış. 27" FullHD ekrana sahip bilgisayarda 4 adet (2'si USB 3.0) USB portu da bulunacak.2015'in ilk çeyreğinde satışa çıkacak olan Samsung ATIV One 7 Curved $1,299 satış fiyatıyla piyasaya sürülecek.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0