• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung'dan Messi'li, Avengers'lı Yeni Reklam Filmi

Samsung'dan Messi'li, Avengers'lı Yeni Reklam Filmi

1
1
0
0
0
Ortaklık anlaşması yapan Marvel ve Samsung, son derece güzel bir reklam filmine imza attılar.
Kısa bir süre önce Samsung, Marvel Entertainment ile global bir ortaklık anlaşması imzaladığını duyurmuştu.

Yeni telefonları Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile, akıllı telefon sektöründe zirveye çıkmayı amaçlayan Samsung, reklama aşırı derecede önem vermiş olacak ki Marvel'ın yanı sıra Lionel Messi, İsviçreli profesyonel yol bisikleti yarışçısı Fabian Cancellara, NFL (Amerikan Futbol Ligi) takımlarından Green Bay Packers'ın Running Back'i Eddie Lacy ve Hawaii'li ünlü sörfcü John John Florence'la da anlaşmış.

Daha önceden bu haberimizde de bahsetmiştik, Samsung, Avengers temalı Galaxy S6'ları satışa sunacaktı. Ancak ortaklık bu olayın da ilerisine gitmiş.

       

Yeni Galaxy'lerle birlikte en merak ettiğimiz şeylerden biri de şüphesiz, tekrardan geliştirilmiş Samsung'un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR'dı. Daha yeni ve daha kaliteli olması sebebiyle seçilen "Yenilikçi Versiyon" adıyla daha dikkat çekici olacağı düşünülen yeni Gear VR, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'de bulunan 2K/Quad HD ekran sayesinde çok daha gerçekçi ve 577ppi sayesinde ise daha canlı ve dikkat çekici olacağı belirtilmişti.

       

Hem yeni telefonlarını hem de telefonları için geliştirilmiş özelliklerle yeni Gear VR'ı güzel, dikkat çekici bir reklamla tanıtmak isteyen Samsung, Marvel ile olan anlaşmasını çok güzel iki reklam filmiyle kullanmış. Marvel dışında haberin başında saydığımız sporcuları da işin içine dahil eden Samsung, şu an Marvel'ın en büyük projesi olan, tüm dünyada milyonlarca hayranı sahip ve yeni filmi merakla beklenen Avengers'ı da reklamının merkezine koyarak son derece dikkat çeken bir tanıtım yapmış.

İki part olarak sunulan reklamların ilkinde, sporcularımıza, gerek çizgi romanlardan gerekse filmlerden artık aşina olduğumuzde Shield'den gönderilmiş özel çantalar gelmekte (sporcuların dışında iki şanslı Marvel fanatiği de reklamda rol almış). Çantaların içinde ise Avengers temalı birer Galaxy S6 ve yeni nesil olarak tabir edebileceğimiz Gear VR'lar bulunmakta. 

       

İlk Avengers filminin after-credit sahnesini izleyenleriniz bilir, kahramanlarımız Tony Stark'ın önerisi üzerine büyük New York savaşından sonra birşeyler yemek için bir Shawarma restoranına girerlerdi (shawarma bildiğiniz döner). Reklam da bir Shawarma restoranında geçmekte. Shield tarafından seçilip çanta gönderilen kişiler restoranda buluşurlar, ardından gizli bir Shield üstüne geçerler.

Gear VR'ları taktıklarında ise kendilerini simülasyon olarak Avengers kulesinde bulurlar. Leo Messi'nin Iron Man olduğu reklamda, kahramanlarımız Ultron robotları ile savaşırlar.
 
 


Samsung'un yeni Gear VR'ına sanal gerçeklik sektöründe oldukça güvendiğini biliyorduk. Ürününü böyle büyük bütçeli bir reklam filmiyle tanıtması da bu güveni göstermekte. Gear VR,  8 Mayıs'ta BestBuy üzerinden satışa çıkacak.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0