• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung’tan Engellilerin Göz Hareketlerini Takip Eden Özel Fare

Samsung’tan Engellilerin Göz Hareketlerini Takip Eden Özel Fare

0
0
0
0
0
​Samsung, ellerini kullanacak durumda olmayan engeliler için göz hareketini takip ederek kullanılabilecek özel bir fare geliştirdi. EyeCan+ adını taşıyan bu özel fare, monitörün altına yerleştiriliyor ve engelli kişilerin göz hareketlerini takip ederek internette gezinmelerini ya da belgeler üzerinde çalışmalarını sağlıyor.
Samsung, ellerini kullanacak durumda olmayan engeliler için göz hareketini takip ederek kullanılabilecek özel bir fare geliştirdi. EyeCan+ adını taşıyan bu özel fare, monitörün altına yerleştiriliyor ve engelli kişilerin göz hareketlerini takip ederek internette gezinmelerini ya da belgeler üzerinde çalışmalarını sağlıyor.
 
Samsung mühendislerinin “boş zamanlarında” geliştirdiği EyeCan, ilk olarak 2012 yılında ortaya çıkmıştı. (boş zamanlarında bir cihaz geliştiren mühendislerle kurulu bir şirketin üç günde bir telefon çıkarmasına aslında şaşırmamak lazım) Cihaz üzerinde yapılan geliştirmelerde boynundan aşağısı felç olan yüksek lisans öğrencisi Hyung-Jin Shin’in önemli katkıları bulunuyor. 17 ay boyunca EyeCan’i kullanan Shin, ekibin arayüzü daha kolay kullanıma sunabilmesi için çok yardımcı olmuş.


 
Samsung’un bu ürünü satışa sunmayacağı söyleniyor. Fakat belirli bir sayıda üretilip yardım kuruluşlarına bağışlamak amacıyla belirli sayıda üretilecek. Kaynak
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0