• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy Ace 4'e Lollipop Dağıtımı Olmayacak!

Samsung Galaxy Ace 4'e Lollipop Dağıtımı Olmayacak!

2
1
0
0
0
Samsung Galaxy Ace 4'e Lollipop Dağıtımı Olmayacak!
Samsung'un orta seviyede oldukça popüler olan Ace serisinin son üyesi olan Ace 4'e Samsung İngiltere tarafından Lollipop güncellemesi gelmeyeceği duyuruldu.
Ülkemizde ilk versiyonundan bu yana oldukça popüler olan Samsung Galaxy Ace telefonları uygun fiyatlı olması ve özellik olarak günü kurtarabilecek bir yapıda olması sebebiyle çok sevilmiştir. Şu anda Ace 4 modeline kadar gelen bu serinin iki farklı versiyonu bulunmakta.

Ülkemizde bulunan versiyonunda 512MB RAM bulunurken bir de bu cihazın 1GB RAM ve 4G destekli versiyonu da bulunuyor. Yani teknik özellikler noktasında eh işte dedirten cihaz için Samsung İngiltere tarafından gelen açıklamaya göre Lollipop gelmeyecek. Bu sürüm hem 512MB RAM bulunan, hem de 1GB RAM'li modeller için de geçerli.
 


Aslında bu duruma pek şaşırmamak gerek. Hatta hiç şaşırmasak yeridir. Çünkü Samsung tarafında nedense sadece üst seviye cihazlara yeni sürüm dağıtımı yapıldığını gördük. Mini modelleri dahil olmak üzere ekonomik çözümler sunan bu tarz seçimlere yeni sürüm göndermeyi düşünmeyen firma tarafından Ace 4 modeline güncelleme beklemek biraz da hayal kurmak gibi de olabilirdi. Hele ki 512MB RAM varsa bu gerçekten düşler ülkesinde Samsung'dan beklenecek bir hareket olurdu.

Bu tarz durumlarda ise yeni sürüm kullanmayı isteyen, düşünen kullanıcıları root işlemleri ve ROM kurmak gibi farklı çözümler bekliyor. Ancak bu durumun telefonunuzu garanti dışı bırakması ve root ve rom kurulum işlemlerinin bilgi gerektirmesi sebebiyle risk de taşıdığını belirtmiş olalım.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0