• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy Alpha İçin Android 5.1.1 Güncellemesi Başlıyor!

Samsung Galaxy Alpha İçin Android 5.1.1 Güncellemesi Başlıyor!

0
0
0
0
0
Samsung'un ilk olarak Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerine Amerika'da başlattığı Anrdoid 5.1.1 güncellemesi şimdi de Avrupa'da Galaxy Alpha modeline dağıtılacak güncelleme ile devam edecek.
Ülkemizde de hatırı sayılır ilgi gören Samsung telefonlarından Galaxy Alpha, Android 5.1.1 güncellemesini çok kısa süre içerisinde almaya başlayacak. İlk olarak Avrupa'dan yola çıkılacak olan güncelleme dağıtımı kısa süre içerisinde küresel çapta dağıtılması bekleniyor.

İlk olarak bu haberimizde bahsettiğimiz gibi Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerine Amerika'da başlayan güncellemenin ardından ikinci cihaz da Galaxy Alpha olmuş olacak. Böylelikle ilk çıktığında Android 4.4.4 KitKat ile gelen cihaz, Android'in son güncellemesine de kavuşmuş olacak.Samsung Fransa'ya Twitter üzerinden gelen "Benim kullandığım Galaxy Alpha modeli sim kilitli değil, yani benim telefonum 5.1 güncellemesini alacak mı?" şeklinde gelen soruya "Kesinlikle! Yakın zamanda gelecek, sabrınız için teşekkür ederiz :) " yanıt verilmesiyle ortaya çıkmış oldu. Ancak buradan da anlayacağınız gibi ne zaman geleceğine dair bir netlik maalesef yok, fakat "yakın zamanda" kısmından pek de uzak olmadığını söyleyebiliriz.
 


Buradan hareketle Samsung'un Android'in yeni güncelleme dağıtımında hızlı davrandığını da görmekteyiz. Daha önceleri Nexuslardan aylar sonra gelen güncelleme sıkıntısını Samsung firması mümkün olduğunda kısa süreye indirgemek istemiş.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0