• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy Alpha'nın Batarya Süresi Testleri Yayınlandı

Samsung Galaxy Alpha'nın Batarya Süresi Testleri Yayınlandı

1
1
0
0
0
GSMArena'nın testlerine tabi tutulan Galaxy Alpha, 1.860mAh pil nedeniyle düşük bir pil performansı gösterse de asıl gücünü yapılan testlerin sonunda gösterdi.
Artık çıkan hemen her yeni akıllı telefonun 5 inç ve üzerinde olması, daha zarif bir modeline sahip olmayı güçleştiriyor. Apple, pazarın bu eksikliğinden yıllarca faydalansa da artık onlarda yeni ürünlerinde geniş ekranlara yer verecek. En büyük rakiplerini takip ederek genelde benzer hamlelerde bulunan ve bunu bir numaralı politikası haline getiren Samsung, 4,7 inçlik iPhone 6'ya Galaxy Alpha ile cevap verdi.

Metal çerçeveyle daha estetik bir görünüme sahip olan Galaxy Alpha, 6,7 mm kalınlığında 115 gramlık kasasıyla Samsung'un en kompakt çözümü konumunda. Kasanın kalınlığını 7 mm'nin altına indirebilmek için Super AMOLED panelini ve son teknoloji çipleri kullanan Samsung'un, buna karşılık 1.860mAh'lık bataryasıyla pil ömrünün vasatı aşamayacağı düşünülüyordu. Fakat cihaz GSMArena'nın testleri sonucunda gerçek gücünü gösterdi.

8 çekirdekli Exynos 5430 çipseti sayesinde ciddi bir güç tasarrufu sağlayan Alpha, 13 saatlik konuşma süresiyle tüm iPhone'ları geride bırakıyor. Artı olarak günlük 8'er saat internette gezinme ve video izleme süresiyle ortalamanın altında kalsa da, internet ve video izleme sonucu 52 saat kullanıcısına hizmet verebiliyor. GSMArena'nın tespit ettiği bu dayanma süreleri, Galaxy S5'te 72 saatken iPhone'larda 51-54 saat civarında olarak yine GSMArena tarafından belirlenmişti. 

Sonuç olarak Galaxy Alpha, ince ve hafif bir kasaya sahip olabilmek adına enerji kaynağından kesintiye gitmiş. Fakat buna rağmen ortalama bir sonuç elde eden akıllı telefon, muhtemelen bir günü tamamlayacak kadar pil ömrünü bünyesinde barındırıyor. 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0