• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy J1 Ace Modeli İçin Hazırlanıyor

Samsung Galaxy J1 Ace Modeli İçin Hazırlanıyor

2
1
0
0
0
Bu yılın daha önceki dönemlerinde Samsung Galaxy J1 modelini piyasaya sürdü. Şimdi ise kendisinden bekleneni yaparak Galaxy J1’in Ace modeli ile ürün yelpazesini biraz daha genişletiyor.
Düşük seviye bir cihaz olması beklenen Samsung Galaxy J1 Ace, 480 x 800 piksel çözünürlüğe sahip olacak ve 512 MB RAM ile ARM Cortex A7 tabanlı, Spreadtrum işlemci bulunduracak.

İşletim sistemi olarak Android 4.4 KitKat bulunduracak olan telefon, aynı zamanda Samsung’un kendisine ait TouchWiz arayüzünün cihaz için özelleştirilmiş bir sürümünü kullanacak.

Samsung’un, Google’ın başlattığı Android One sistemi gibi başlangıç seviyesine ve gelişmekte olan marketlere yönelik sunduğu Galaxy J1 Ace’in yanı sıra bir de kendi çizgisini bozmadan hemen ardından bir cihaz daha sürecek piyasaya.

SM-J110 kod adlı Galaxy J1 Pop olan bu versiyon da RAM’i 1 GB’a çıkartıp işletim sistemini Android 5.0 Lollipop’a yükseltiyor.
Firmanın bu kadar çok telefon çıkartmasının altındaki neden elbette bilinmiyor; ancak kar ettiği ortada (yoksa ne diye üretsin bu kadar cihaz) Baktığımızda şu an Galaxy serisinin Galaxy E, Galaxy S, Galaxy A ve Galaxy J aileleri ile birlikte Note ve Grand modelleri bulunuyor ve bunların her birine yılda 2 telefon çıksa zaten 12 telefon piyasaya çıkmış oluyor. (Evet bu da her ay, yeni bir telefon piyasaya sürmek anlamına geliyor.)

Firmanın elbette gelecekteki planlarını bilmiyoru; ancak şu an söylenti halinde olan Galaxy J1 Pop’un aslında Galaxy J1 Ace adında çıkacağı yani 512 MB RAM’e sahip olan modelin aslında piyasaya sürülmeyeceği söyleniyor. (Eski Galaxy Ace’ten elinde kalanların ismini değiştirip ittirmeye mi çalışıyor nedir, anlamadım ki…)
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0