• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy Note 5 Beklenenden Erken Geliyor!

Samsung Galaxy Note 5 Beklenenden Erken Geliyor!

0
0
0
0
0
Samsung, Apple ile süren amansız çekişmede, ürününü erken piyasaya sürerek önemli bir çalım atma amacında.
Koreli akıllı telefon devi Samsung, alışılmamış bir şekilde yeni Galaxy Note 5'i önceki Galaxy'lerin aksine Eylül ayında değil Ağustos'un ortasında tanıtacağı açıklandı. Bu olay Wall Street Journal tarafından basit ama radikal bir satış stratejisi olarak yorumlandı.

Peki bu değişimin nedeni ne?Geçen seneye kadar Samsung açık bir şekilde akıllı telefon satışlarında Apple'ı geride bırakıyordu. Kullanıcıların büyük ekranlı telefonlara yönelmesi Samsung'un Galaxy serisinde yeni telefonlar üretmesine neden oluyor ve bu durum Samsung'un liderliği elinde tutmasını sağlıyordu. Ama Apple ilk defa Iphone 6 ile piyasaya sürdüğü büyük ekranlı telefonları ile bu durumu tersine çevirdi.

Apple'ın bu hamlesi, Samsung'u satışlarda kısa bir süreliğine de olsa geçebilmesini sağladı. Bu durumdan dolayı Samsung, önceden piyasaya süreceği Galaxy Note 5 ile 'yeni düşkünleri'nin dikkatini çekmeyi ve rakibini bu bir kaç hafta fark ile alt etmeyi umuyor.

Samsung'un bu stratejisi gerçekten işe yarayabilir. Apple 4.7 inch ekranlı Iphone 6 ve 5.5 inch ekranlı Iphone 6 Plus'ı 9 Eylül 2014'te tanıtmış ve satışlara 19 Eylül'de başlanmıştı. Samsung'un 5.7 inch ekranlı Galaxy Note 4'ünü 3 Eylül'de tanıtmış fakat cihazın satışı 17 Kasım'a kadar aksamıştı. Bu aralıkta Iphone, akıllı telefonuna getirdiği bazı yenilikler ve elinde olan reklam süresiyle Samsung'u tahtından etmişti.Galaxy'nin tam satış tarihi Wall Street Journal'da belirtilmese de cihazın önceden tanıtılmasıyla orantılı bir şekilde piyasaya erken çıkması bekleniyor. 

Kaynak: CNet
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0