• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy Note 5, Mobil Güvenlikte Zirve Olacak

Samsung Galaxy Note 5, Mobil Güvenlikte Zirve Olacak

0
0
0
0
0
Samsung Galaxy Note 5, Mobil Güvenlikte Zirve Olacak
Samsung’un yaptığı araştırmalardan ortaya çıktığı kadarıyla firmanın yeni gelecek Note bireyi olan Galaxy Note 5’te güvenlik imkanlarını artıracağı düşünülüyor. Firma bir süredir adli ve diğer dijital güvenlik metodları ile ilgileniyordu.
Oberthur Technologies isimli bir firmanın yöneticilerinden Didied Lamouche’un gösterdiği ufak bir sunumda Galaxy Note 5’in daha güvenli olacak ve gelecek olan güvenlik yazılımının çok daha hızlı çalışacağını; çünkü direkt olarak işlemci ile bağlantılı olacağını söyledi. İşlemci ve tümşelik cihazlarla arasında daha hızlı bir bağlantı kurabilen bu sistem, çok daha hızlı bir parmak izi okuyucusu da bulunduruyor.

Güvenlik yazılımının imkanlarından söz eden Lamouche, bu sistem hakkında “ şu anda İspanya ve Polonyo başta olmak üzere Avrupa’da üç ya da dört banka ile bu sistemin yerleştirilmesi için görüşmelerimizin son noktasına geldik.

Ayrıca Samsung ile Apple arasındaki dava sürecine de değinen Lamouche (ona ne oluyorsa...) mobil dünyanın anahtar noktasının açıklık olduğunu dile getirirken bu veya benzer sistemlerin Samsung’un ileride piyasaya süreceği giyilebilir teknolojiler için de kullanılacağı açıklandı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0