• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy Note 5'in İlk Benchmark Testleri Yapıldı!

Samsung Galaxy Note 5'in İlk Benchmark Testleri Yapıldı!

1
0
0
0
0
Yılın merakla beklenenen telefonları arasında yer alan Samsung Galaxy Note 5'in ilk benchmark testleri yapıldı. Bakalım Note 5'in test sonuçları ne kadar iyi.
Dün saat 18:00'da tanıtılmış olan Samsung Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus ilk bakışta birçok kişinin hoşuna gitti. SPen'e gelen geliştirmeler ve cihazın Note 4'e göre çok daha iyi olmasıyla dikkatleri üzerine çeken telefon peki benchmark testinde ne gibi bir sonuç verecek bu da bir merak edilen detaydı.

Phonearena ekibi tarafından lansmanda verilen test cihazlarından birine yapılan AnTuTu, Geekbench, GFX Bench ve Basemark testleri oldukça iyi rakam sonuçları ile karşımıza çıkıyor. Bu da Galaxy Note 5'in oldukça bir iyi cihaz olduğunu göstermekte. Tabii sentetik testler çok da büyük bir kıstas olamıyor, sonuçta herkesin kullanımı farklıdır. Ancak telefon seçiminde dikkat edilen hususlardan biri olduğu da yadırganamaz.Exynos 7420 çipseti ve 4GB DDR4 RAM ile karşımıza güçlü bir yapıda çıkan Galaxy Note 5, AnTuTu'da aldığı 69.401 puan ile Galaxy S6'nın almış olduğu puana yakın sayılabilecek bir değer ile karşımıza çıkıyor. Ancak S6'ya göre daha yüksek bir puan olduğunu belirtmek gerek. GFXBench'te ise 34FPS T-Rex performansı, 7.6 FPS de Manhattan üzerinden alıyor. Tabiki bu değerler 2K ekran olması sebebiyle olduğunu belirtmiş olalım.

Geekbench'te tek çekirdeklide 961, çoklu çekirdekli performansta ise 3981 skor alarak yine hatırı sayılır bir değer ortaya koymakta. Ancak bu değerlerin düşük olduğunu söylemek gerekli. Çünkü örneği S6 Edge 1475 tekli ve 5004 çoklu çekirdek puanı almıştı. Ayrıca Basemark OS'te 1859 alan cihaz bu konuda biraz daha iyi görünüyor.

Ancak dediğimiz gibi sentetik testlerin pek bir yararı olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca bu cihazların test cihazı olması da bu değerlerin düşük kalmasına yol açabilir. Ancak yine de merak edenler için değerler bunlar.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0