• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy Note 5, Note 4, iPhone 6 Plus ve Xiaomi Mi Note Pro Kamera Karşılaştırması!

Samsung Galaxy Note 5, Note 4, iPhone 6 Plus ve Xiaomi Mi Note Pro Kamera Karşılaştırması!

5
1
0
0
0
Son zamanların en çok konuşulan telefonlarından olan bu 4 telefonun kamerası, çektikleri fotoğraflara göre bir topluluk değerlendirilmesine sunuldu.
Ünlü bir haber sitesi olan Phone Arena, geçen salı günü Samsung Galaxy Note 5, Galaxy Note 4, Xiaomi Mi Note Pro ve iPhone 6 Plus'ın kamera karşılaştırmasını okuyucuların oy verebileceği bir açık oylama üzerinden yapacağını bildirdi. Dört akıllı telefonun çektikleri fotoğraflar, fotoğrafın hangi cihazla çekildiği bilgisi verilmeden oylamaya koyuldu.

Cihazların eşit olarak karşılaştırılması açısından bütün fotoğraflar aynı yapılara/mekanlara ait. Salı günü başlayan oylamayı bugün sonuçlandırdığını açıklayan Phone Arena, her fotoğraf için farklı değerlendirmeler yayınladı.

Yapılan bu oylamaya göre telefonların kameraları farklı fotoğraflarda farklı sıralamayı paylaştı fakat Samsung zirveyi hiç bırakmadı. Oylamaların hepsinde zirvede ya Note 5 ya da Note 4 bulunuyordu. Bütün cihazların toplam oylama sonuçları şöyle; 

Samsung Galaxy Note5 — 5,642 oy

Samsung Galaxy Note 4 — 4,526 oy

Xiaomi Mi Note Pro — 1,359 oy

Apple iPhone 6 Plus — 1,020 oy 


Sonuncu olan iPhone 6 Plus'ın 5,5 katından daha fazla oy alan Samsung Galaxy Note 5, bu oylamanın birincisi oldu. Fotoğrafların kalitesinden de anlaşılabileceği gibi Galaxy Note 5 bu birinciliği haketmiş.

Kaynak: PhoneArena
5
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
0
0
0