• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy Note 5, 4 GB LPDDR4 RAM'le Birlikte Gelecek!

Galaxy Note 5, 4 GB LPDDR4 RAM'le Birlikte Gelecek!

0
0
0
0
0
Üst üste haberlerin geldiği Galaxy Note 5’le ilgili gelen son haberler, phablet modelin 4 GB RAM’le geleceğine işaret ediyor.
Birkaç gün önce Samsung’un Galaxy Note 5’i Ağustos ayında tanıtacağına dair ciddi bilgiler ortaya çıkmıştı. Artık lansman tarihleri, rakiplerin cihazlarını duyuracağı tarihe göre değişiklikler göstermeye başladı ve bunu en somut şekilde yapan Samsung oldu. 

Akıllı telefon piyasasında artık en büyük söz sahibi modeller, büyük ekranlı olanlar. Apple’ın Plus modellerine geçmesiyle de herkes bunun farkında. Eylül ayında tanıtacağı yeni modeller arasında bir de büyük ekranlı modelin bulunacağı Apple’dan önce davranan Samsung, Galaxy Note 5’i Ağustos ayında tanıtarak rakibine göre avantajlı duruma geçmek için ilk hamlesini yapmıştı. 8 çekirdekli ve 64-bit mimarili Exynos 7422 SoC ile gelecek olan Note 5’in ekranının da 5.7 inç büyüklüğünde Super AMOLED Quad HD olacağı biliniyor.SamMobile’dan gelen haberlere göre Note 5’te 4 GB LPDDR4 RAM bulunacak. Apple dışında kendisine rakip olacak birçok modelde artık 4 GB RAM’lerin kullanılması, Samsung’un da bu yönde bir tercihte bulunma ihtimallerini güçlendiriyordu. 

Galaxy S serisinden önce oldukça güçlü bir modeli duyuracak olan Samsung, stratejik olarak çok önemli işlere imza atmaya başladı. Bakalım bu girişimler Samsung’a nasıl bir yarar getirecek. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0