• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy Note5 Çok Hızlı Şarj Olacak; Ama Bir Eksiği mi Olacak?

Galaxy Note5 Çok Hızlı Şarj Olacak; Ama Bir Eksiği mi Olacak?

0
0
0
0
0
Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen Samsung’un en güçlü serisi ve phablet sınıfındaki en iyi temsilcisi Note serisinin yeni üyesi Galaxy Note 5 ile ilgili söylentiler dönmeye başladı bile.
Akıllı telefonlarımızın bir süre daha baş belası olacak olan şarj sorununa odaklanan Samsung, Galaxy Note 5 ile birlikte bu işkenceyi daha kısa süreli hale getirmek amacı ile kolları sıvamış ve Intel’in bu yıl Computex’te tüm sırlarını açıkladığı USB 3.1 Type C teknololojisini kullanma kararı almış. (çok iyi adım)

USB 3.0’dan iki kat daha hızlı veri transferi yapabilmenizi sağlayan Type-C teknolojisi ayrıca 20 volt ve 5 amper gücünde akım taşıyabiliyor ve bu da bataryanızı, 5 volt ve 1.8 amper değerindeki USB 3.0’dan çok daha hızlı şarj etme imkanı sunuyor.

USB 3.1 Type-C’nin en kullanışlı özelliklerinden biri ise elbette veri aktarım hızından ziyade, yıllardır bir işkenceye dönen USB’yi ters takmaya çalışma sorununun önüne geçerek ön ve arka yüzü fark etmeksizin elinize geldiği gibi takılabiliyor olması.
 

 4K? Almayalım Teşekkürler


Daha önceki söylentilere göre Samsung’un Galaxy Note 5’i 4K çözünürlükte bir ekrana sahip olacaktı; ancak yeni edindiğimiz dedikodular (ki kaynağı GforGames) Samsung’un saçma düzeyde bir çözünürlük olan 4K’dan uzak duracağı yönünde.

Samsung’un Note 5 modelinin ekran çözünürlüğü hakkında kesin olarak bir bilgi henüz edinememiş olsak da 2K olacağına dair söylentiler ve beklentiler var. (Hep söylerim el kadar ekranda 4K’nın ne işi var, nasıl olsa farkı o kadar ekranda algılayamıyoruz)

Bir başka dedikodu ise Samsung Galaxy Note 5’in S6 ve S6 Edge modellerinde olduğu gibi UFS 2.0 Flash depolama alanı bulunduracağı ki bu da depolama biriminin hızlı okunmasına ve uygulamaları daha çabuk yüklemenize ve açmanıza imkan veriyor.

Note 5’in Eylül ayında Berlin’de düzenlenecek olan IFA 2015’te Exynos 7422 hepsi bir arada sistem çipi (işlemci, grafik işlemcisi, RAM, depolama alanı ve modem bulunduran tek bir çip) ile karşımıza çıkacağından neredeyse eminiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0