• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Galaxy Note 6'nın Performansını Tavan Yaptıracak Yeni RAM Çözümünü Duyurdu

Samsung, Galaxy Note 6'nın Performansını Tavan Yaptıracak Yeni RAM Çözümünü Duyurdu

0
0
0
0
0
10 nanometre üretim sürecinden geçen LPDDR4 6 GB RAM’i duyuran şirket, muhtemelen bu çözümü Galaxy Note 6’da kullanacak.
Çin’in Shenzhen kentindeki 2016 Samsung Mobile Solutions Forum’da 10 nanometre üretim sürecinden geçirilerek üretilen LPDDR4 6 GB RAM’ini duyuran Samsung, bu çözümü muhtemelen önümüzdeki Ağustos ayında duyurulacak Galaxy Note 6’da kullanacak.

Çinli kaynaklar, Galaxy Note 6’nın duyurulacağı tarihe kadar üç aylık bir süre olduğunu, dolayısıyla yeni RAM çözümünü kullanmak için Galaxy S8’i beklemeyebileceklerini söylüyorlar. Bunun kesin bir bilgi olmadığını, fakat gerçekleşme olasılığının çok yüksek olduüunu belirterek Galaxy Note 6’yla ilgili diğer söylentilerden bahsedelim.

Galaxy Note 6’da yüksek ihtimalle 5.8 inç büyüklüğünde Slim RGB AMOLED ekran bulunacak. Snapdragon 823 işlemcinin olması beklenen Galaxy Note 6’da elbette en çok olması arzulanan, 10nm üretim sürecinden geçen 6 GB RAM.10nm falan diyoruz da ‘bu ne işe yarayacak arkadaş?’ diye düşünenler için şöyle bir açıklama yapayım. 10nm üretim süreci üzerine kurulmuş 6 GB RAM, cihazın en çok pil ömrüne katkı sağlayacak. Yani hangi uygulamayı kullanıyor olursanız olun 6 GB'lik bu RAM, cihazınızın daha az enerji tüketmesini sağlayacak. Özellikle yüksek çözünürlüklü geniş ekranıyla Galaxy Note 6 için inanılmaz nokta atışı olacağını düşünüyorum ya dur bakalım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0