Samsung Galaxy S3 Yine Patladı!

4
0
0
0
0
Ülkemizde yaşanan Samsung Galaxy S3 modelinin bataryasının patlaması sonucu kullanıcıda 1. ve 2. derece yanıklar meydana geldi.

Son dönemde artan telefonların yanma ve patlama sorunlarına bir yenisi tekrar ülkemizde ortaya çıktı. Yaklaşık 4 ay önce bu haberimizde bahsettiğimiz Samsung Galaxy S3'ün patlama anının saniye saniye görüntülenmesi ve buradan yaklaşık bir yıl önce bahsettiğimiz ülkemizde yaşanan S3'ün patlama haberi sonrası şimdi tekrar aynı modelde patlama durumu meydana geldi.

Bugün (15/05/2015) sabaha karşı 05:30 civarlarında İstanbul/Eyüp'te meydana gelen olayda Aysun Er adlı kullanıcı Samsung Galaxy S3 modelinin uyurken patlaması sonucu yatakta meydana gelen ve yukarıdaki görselde görmüş olduğunuz yanmalar ortaya çıkıyor. (Cihazın tüm parçaları ve şarj aletinin de orjinal olduğunu belirtelim.)

Şarjda olmayan telefonun patlaması sonucu vücudunun özellikle böbrek üstü, yani bel tarafında ve tüm parmaklarında 1. ve 2. derece yanıklar oluşan Er, hastaneye kaldırılarak tedavi görmüş. Twitter üzerinden bize ve Samsung yetkililerine ulaşan Sayın Er, Samsung yetkilileri tarafından kısa süre içerisinde hastanede ziyaret edilmiş ve tüm masraflar Samsung tarafından karşılanmış.

Yine Samsung'tan gelen yetkililer tarafından olayın yaşandığı oda ve eşyalar incelenmiş, patlayan telefon da incelemek için Kore'ye göndermek üzere teslim alınarak Aysun Er'e Galaxy S6 modeli hediye edilmiş. Ayrıca Er'in yatağında gerçekleşen yanma sonucu ortaya çıkan masrafları da üstlenmişler.

Samsung'un anlayışlı bir şekilde olayı yaşayan kullanıcıya destek olması ve yeni bir telefon hediye etmesinin güzel bir durum olduğunu belirtmek gerek. Çünkü bu tarz durumlarda genellikle telefon yatakta olduğu için "Kullanıcı hatası" olarak geri dönüşler görmekteyiz. Fakat Samsung Türkiye yetkilileri olayı öğrenir öğrenmez Aysun Er'i ziyaret ederek yardımcı olmaları takdire şayan bir hareket olmuş.

Buradan hareketle özellikle geceleri şarja taktığımız telefonlarımızı kendimizden uzak bir yere bırakmamız çok önemli. Hatta geceleri şarja bırakmak yerine uyuyana kadar şarj edip, yatarken şarj aletinden çıkararak uyumamız daha iyi olacaktır.

Çünkü her ne kadar şarj aletleri tam dolum sonrası elektrik akışını kesiyor olsa da her türlü önlemi almak hayatımız açısından daha önemli bir detay olduğunu unutmamalıyız. Sizlere de bu uyarıları ve örnekleri göz önüne alarak yatacağınız zaman gerekli önlemleri almanızı tavsiye ediyoruz. Son olarak Webtekno ekibi olarak olayı yaşayan Aysun Er ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0