• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy S4, Galaxy S5'e Nasıl Çevrilir?

Samsung Galaxy S4, Galaxy S5'e Nasıl Çevrilir?

1
1
0
0
0
Henüz Galaxy S5 piyasaya çıkmadı. S5 almak isteyenlerin de 11 Nisan’ı beklemesi gerekiyor. Ancak eğer bir Samsung Galaxy S4 kullanıcısı iseniz bazı ayar değişiklikleri ve birkaç indirme işleminin ardından telefonunuzu Galaxy S5’e dönüştürebilirsiniz.
 
Henüz Galaxy S5 piyasaya çıkmadı. S5 almak isteyenlerin de 11 Nisan’ı beklemesi gerekiyor. Ancak eğer bir Samsung Galaxy S4 kullanıcısı iseniz bazı ayar değişiklikleri ve birkaç indirme işleminin ardından telefonunuzu Galaxy S5’e dönüştürebilirsiniz.

Galaxy S5 pek çok özelliği ile önceki versiyonlarından farklılık gösteriyor diyebiliriz; ancak bazı ufak ayarlar ve S4’ün yerleşik uygulamalarını kaldırdıktan sonra Galaxy S5’in hızlı menüsüne, bildirim ekranına, ayarlar menüsüne, duvar kağıtlarına, ikonlarına ve yeni Galaxy S5 yerleşik uygulamalarına sahip olabilirsiniz. Hatta yeni indirme yöneticisi ve hızlı indirme seçeneği bile emrinizde olabilir.
 

 Neye İhtiyacınız Var


Tabi ki öncelikle ihtiyacınız olan bir Samsung Galaxy S4; ancak S4’ünüzün root işlemi görmüş ve Android 4.4.2 sürümüne sahip bir cihaz olması gerekiyor.

Ayrıca dosya yönetimi ve birkaç işletim sistemi dosyasını kurcalayabilmeniz için ES File Explorer dosya yöneticisi ya da Total Commander dosya yöneticisi gibi bir programa ihtiyacınız var.

Tercihinize göre Es File Explorer’ı ya da Total Commander’ı indirebilirsiniz.
 

 Bildirimler ve Hızlı Ayarlar


S4’ünüzün bildirim arayüzünü ve hızlı ayarlarını S5 versiyonuna dönüştürmek için root klasöründen System dosyasına erişmek ve build.prop adlı dosyayı açmak. Burada tek yapmanız gereken ise ürün ismini ve cihaz model numarasını değiştirmek.

Karşınıza çıkan satırlar sizi korkutmasın. Burada yer alan onlarca satır arasında “ro.product.name” ve “ro.product.device” satırlarını bulun ve eşittir işaretinin karşılığını “SM-N900S” olarak değiştirin.

Yaptığınız değişiklikleri kaydettikten sonra cihazınızı yeniden başlatın ve işte; artık S5’in bildirim ekranına ve ikonlarına sahipsiniz.
 

 Galaxy S5 Uygulamaları


Bir süre önce Galaxy S5’in yerleşik uygulamaları forumlarda dolaşmaya başladı. Sizin de root işlemi görmüş cihazınızla tek yapmanız gereken bu uygulamaları indirip kurmak. Tabi ki daha önce bu uygulamaların eski versiyonlarını kaldırmanız gerekebilir.

Ayrıca istemediğiniz uygulamaları da elbette indirmeme özgürlüğüne sahipsiniz ki bu sizi tam anlamıyla özelleştirilmiş bir telefon sahibi yapacak.

Bu uygulamaları kurmadan önce dikkat etmeniz gereken şey ise cihazınızın güvenlik ayarlarından bilinmeyen kaynaklardan veri alımını etkinleştirmeniz.
 

 Galaxy S5 Duvar Kağıtları


Galaxy S5 temalarına ve duvar kağıtlarına Google Play Store’dan kolaylıkla erişebilirsiniz. Bir süre önce oldukça basit ve kimi zaman gerçek dışı temalar yüklenmiş olsa bile şu an son derece isabetli ve Galaxy S5 ile birebir aynı olduğu söylenebilecek temalar ve duvar kağıtları mevcut.

Galaxy S5 temalarına buradan ve Galaxy S5 duvar kağıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.
 

 Ayarlar Menüsü
 

XDA Developers forumundan erişebileceğiniz eklentiyi yine System klasörüne giderek yaptığınız ufak bir değişiklikle telefonunuzun ayarlar menüsünü de Galaxy S5’in arayüzüne dönüştürebilirsiniz.

System klasöründen “priv-app” alt klasörüne girin ve XDA’dan kopyaladığınız APk’yı bu kalasöre yapıştırın. Yapıştırma işlemi sırasında kopyaladığınız dosyayı “SecSettings2.apk” olarak adlandırmanız faydalı olacaktır. Ardından da orijinal “SecSettings.apk” ve “SecSettings.odex” dosyalarını kaldırabilirsiniz (silmeyin bir yerlerde dursun mutlaka)Bu işlemlerin ardından Galaxy S4’ünüz ikonları, arayüzü ve ayarları ile Galaxy S5’e dönüşecek. Elbette parmak izi tarayıcısı gibi bazı işlemler (anlayışla karşılanabileceği üzere) çalışmayacak; ancak Galaxy S5’in hızlı indirme imkanlarına sahip olabileceksiniz.

Eğer bu görünümden hoşnut değilseniz de menünüzdeki iki farklı ayar menüsü sayesinde yeniden eski bildiğiniz S4 görünümüne sahip olabilirsiniz.

UYARI: hem root işlemi, hem de sistem dosyalarının değiştiriliyor olması cihazınızı garanti kapsamından çıkartacaktır ve çeşitli arızalara neden olabilir. Bu işlem esnasında oluşacak herhangi bir arızada sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0