• Anasayfa
  • Mobil
  • Türk Kullanıcının Samsung Galaxy S5 Telefonda Erime Sorunu

Türk Kullanıcının Samsung Galaxy S5 Telefonda Erime Sorunu

2
0
0
0
0
Ülkemizde yaşayan bir Samsung Galaxy S5 kullanıcısı, telefonun içindeki plastik bölgede erime meydana geldiğini farketti.

Son dönemlerde ortaya çıkan telefonlardaki aşırı ısınma sorunları da bazı problemler meydana getirebiliyor.

Özellikle LG G2'de bu ısınma sorunu nedeniyle ortaya çıkan ekran sararmaları G2 kullanıcılarını bir hayli üzmüştü. (Aynı sorun bende de mevcut) Şimdi ise Hasan Kazan isimli bir takipçimizin bize ulaşmasıyla Samsung Galaxy S5 cihazında da büyük ihtimalle ısınma sorunundan kaynaklanan bu probleme Samsung Yetkili Servisi de "kullanıcı hatası" olarak nitelendirmiş.Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi ciddi bir erime söz konusu olan telefonda oluşan erimenin bataryaya çok yakın bir bölgede meydana gelmesi de korkutucu bir etki uyandırıyor.Sorunu resimde takılı olarak gördüğünüz sd kartı takmak için cihazın arka kapağı açtığı zaman farkeden Kazan, ilk fırsatta Samsung Yetkili Servisi'ne gönderdiği garanti kapsamındaki telefon 1 ay sonrasında "kullanıcı hatası" olarak belirtilmiş ve takipçimize geri gönderilmiş. (Kullanıcı hatası mı?!)Daha sonra tekrar gönderen Kaya, bu sefer 10 gün içinde iade edilen telefon için "İsterseniz 300TL karşılığında sorunu düzeltebiliriz." yanıtı almış.

En kötü ihtimalle Hasan Kaya'nın o bölgeyi çakmakla yakarak Samsung'a kitlemek isteyeceğini düşünebileceğimiz bu durumda (tabii ki öyle bir şey yok) Samsung tarafından "kullanıcı hatası" denme sebebini biz çözemedik.

Sonuç olarak cihazınız hangi marka olursa olsun telefonunuzda ısınma meydana geldiğinde uygulamaları kapatarak bir süre kenara koymanız faydalı olabilir.

Aman diyelim, dikkat edin böyle şeylere. Ayrıca Samsung da ayıp etmiş, olmamış. Üzüldük..

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0