• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy S5 Neo, Çek Cumhuriyeti'nde Satışa Çıkıyor

Samsung Galaxy S5 Neo, Çek Cumhuriyeti'nde Satışa Çıkıyor

0
0
0
0
0
Samsung'un orta seviyeli ve Galaxy S5'in bir seviye alt modeli olan Galaxy S5 Neo telefonu Çek Cumhuriyeti'nde görücüye çıkıyor.
Son zamanlarda ''Samsung neredeyse her gün bir yeni model tanıtıyor'' sözü, sık sık kullanılmaya başlandı. Nitekim bugün de çıkan haberlere göre, Samsung'un bir süredir beklenen ve Galaxy S5'in orta seviyeli modeli olarak tabir edebileceğimiz yeni telefonu Galaxy S5 Neo, Çek Cumhuriyeti'nde bazı mağazalarda ön sipariş almaya başladı.

Bizde yaklaşık bir ay önce, bu haberimizde Samsung'dan böyle bir model geleceğini açıklamış ve telefonun özelliklerinden bahsetmiştik.Telefonun özelliklerini ele alacak olursak, yeni Samsung Galaxy S5 Neo'da Exynos 7580 çipset bulunmakta. Bu çipsette sekiz adet Cortex A-53 çekirdeğin bulunduğu octa-core 1.6GHz işlemci, Mali-T720 grafik işlem birimi bulunmakta. Tabi telefonun işlemcisi, 'abisi' sayılan Galaxy S5'inkinin yanına yaklaşacak güçte değil. Ama zaten bu durum genel olarak Samsung'un Neo cihazlarında olan birşey.

Bunların dışında, Android 5.1 işletim sistemi ile sunulacak telefonda 5.1-inç süper AMOLED 1080x1920 çözünürlükteki ekran, 2GB RAM, 16GB depolama ve 16MP kamera bulunmakta. Dediğimiz gibi Çek Cumhuriyeti'nde ön sipariş alımına başlanan telefonun fiyatı 490 dolar (1300 TL). Telefonlar ön sipariş verenlere 3 Temmuz'da ulaşmış olacak.

Kaynak: PhoneArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0