Samsung Galaxy S5 Neo Geliyor!

1
0
0
0
0
En son Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelini tanıtan Samsung firması Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus modellerinin yanında bir de Galaxy S5 Neo modelini çıkarmaya hazırlanıyor.
Son dönemin pahalı olmasına rağmen gözde telefonlarından olan Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 Edge'den sonra gözler 13 Ağustos'taki Galaxy Note 5 lansmanına çevrildi. Ayrıca Galaxy S6 Edge Plus modelini de tanıtacak olan firma ayrıca Galaxy S5 Neo modelini de çıkarmaya hazırlanıyor.

Normalde aradan 1 yıl geçmiş olmasına rağmen orta seviyede başarılı bir telefon üretmek isteyen Samsung, orta seviye premium serisi Galaxy A'nın yanına bir de Galaxy S5'i yenileyerek geliyor. Bilinen Galaxy S5 modelinin biraz modifiye edilmiş hali olacak olan Galaxy S5 Neo ise Samsung'un farklı bir hamlesi olacağa benziyor. Gelen bilgilere göre 27 Ağustos'ta satışına başlanacak olan bu yeni telefon eski bir model adına sahip olmasına rağmen yeni bir ürün olacak.5.1 inçlik Full HD Super AMOLED ekranı, 1.6GHz hızında çalışan 8 çekirdekli Exynos 7580 çipseti, 2GB RAM ve 16GB depolama kapasitesi, 16MP arka ve 5MP ön kamerasına 2,800mAh bataryası eklenen cihazda IP67 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası da bulunacak. Android 5.1 Lollipop sürümü ile piyasaya çıkacak olan S5 Neo SM-G903F kod adına sahip olacak.Siyah, lacivert, altın ve gümüş renkleri ile piyasadaki yerini alacak olan telefonun 480 Dolar gibi bir fiyata çıkacağı da söyleniyor. Orjinal Galaxy S5 modeline göre çipsetinin Snapdragon 801 yerine Exynos 7580 ile değiştirildiği görünen telefonda ön kamera da 2MP'den 5MP'e yükseltildiği görülüyor. Bunun yanısıra USB 3.0 protuna sahip olan S5'in Neo versiyonunda USB 2.0 portu bulunacak. Son olarak arka kapaktaki noktaların küçültülerek sıklaştırıldığı anlaşılan telefon diğer detaylar bakımından eski versiyonuna benzemekte. Neden böyle bir ürünü piyasaya çıkaracağı bilinmeyen Samsung'un Galaxy S5 Neo modelini sadece bazı pazarlara mı sunacağı ya da küresel bir dağıtım mı olacağı da şimdilik bilinmiyor. Satış rakamları olarak ne gibi bir geri dönüşü olur bunu da şimdiden kestirmek güç. Fakat S5 Neo'nun adındaki S5 model adı büyük ihtimalle modelin eski olarak düşünülmesini sağlama ve bu sebeple satışları baltalayabilme ihtimalinin de bulunduğunu belirtmek gerek.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0