Samsung Galaxy S5 Rom'u Ne Kadar Yer Kaplıyor?

1
0
0
0
0
Samsung Galaxy S5 Rom'u Ne Kadar Yer Kaplıyor?
Geçtiğimiz günlerde MWC 2014'te tanıtılan Samsung'un yeni telefonu Samsung Galaxy S5 oldukça beğenilmişti. Gerek suuya dayanıklı olması gerekse fotoğraf çekme özellikleri sayesinde oldukça beğenilen Samsung Galaxy S5 ile ilgili bir nevi kötü bir haberimiz var.
Geçtiğimiz günlerde MWC 2014'te tanıtılan Samsung'un yeni telefonu Samsung Galaxy S5 oldukça beğenilmişti. Gerek suya dayanıklı olması, gerekse fotoğraf çekme özellikleri sayesinde oldukça beğenilen Samsung Galaxy S5 ile ilgili bir nevi kötü bir haberimiz var. Samsung Galaxy S5'in sistem dosyaları yaklaşık olarak 5 GB civarında yer kaplıyor ve telefonla beraber gelen çeşitli uygulama ve düzenlemeler de 2 GB civarında bir yer kaplıyor. Kısacası Samsung Galaxy S5'in 7GB'lık depolama alanı Samsung tarafından kullanılıyor.

Telefonun 16 GB ve 32 GB'lık iki ayrı modeli olduğunu düşünürsek 7 GB'lık bir depolama alanının Samsung tarafından kullanılması 16 GB'lık model için sıkıntı yaratabilir ancak 32 GB'lık model için pek de bir şey değişmeyecektir. 16 GB'lık modelin neredeyse yarısının Samsung tarafından kullanılması biraz can sıkıcı bir durum özellikle 4K kalitede video çekmeyi düşünürsanız bunu 16 GB'lık model ile yapmak biraz zor olacak. Ancak şunu eklemekte fayda var ki Samsung Galaxy S5'in her iki modelide microSD kart desteği bulunuyor. 32 GB'lık modelde microSD'ye pek ihtiyaç duyacağınızı düşünmesek de muhtemelen 16 GB'lık modeli alacaksanız bir microSD kart kullanma ihtiyacı duyabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0