• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy S6 İçin Android 6.0 Marshmallow Beta Programı Başladı!

Samsung Galaxy S6 İçin Android 6.0 Marshmallow Beta Programı Başladı!

0
0
0
0
0
Samsung'un son çıkan cihazlarına Android 6.0 Marshmallow güncellemesi beklenirken Galaxy S6 modeli için beta testleri kullanıcılara açık bir şekilde başlıyor.
Google tarafından dağıtıma başlanan Android 6.0 Marshmallow sürümü Nexus ve Android One cihazlarında aylardır kullanılıyor. Hatta 6.0.1'e bile kavuşan bu cihazlardan sonra birkaç telefon hariç hala Android 6.0'ı almayan 2015 cihazları bulunuyor.

Onlardan biri olan Samsung'un CES 2015'te tanıttığı Galaxy S6 modeli de halen Android Marshmallow ile tanışamayan cihazlardan biri. Ancak bu hasret bitiyor. Çünkü Samsung resmi olarak Android Marshmallow beta testini başlatttı.Lollipop dağıtımında yaşadığı bazı teknik sorunlar nedeniyle ilk olarak Beta testine yönelen Samsung 22 Aralık-18 Ocak arasında yapılacak Marhmallow Beta testi sonrasında kullanıcılara Ocak-Şubat aylarında genel güncellemeyi dağıtması bekleniliyor.

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerini kapsayan bu beta testi maalesef dünya genelinde yapılan bir test süreci değil. Sadece Güney Kore'den satın alınan ve KT ile LGU+  operatörlerine bağlı cihazlar ile yapılan Android 6.0 testleri Play Store'da bulunan Galaxy Care uygulaması ile gerekli yönergeler uygulanması sonucunda elde edilebiliyor.

Ancak her ne kadar bu beta ülkemizde kullanılmayacak olsa da güncellemenin yaklaştığını net bir şekilde anlayabiliyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0