• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Galaxy S6 Ve S6 Edge Ön Satışlarında Rekor Kırdı!

Samsung, Galaxy S6 Ve S6 Edge Ön Satışlarında Rekor Kırdı!

0
0
0
0
0
Samsung'un 1 Mart'taki özel etkinlik ile tanıttığı cihazları Galaxy S6 ve S6 Edge ön satış rekoru kırdı.
1 Mart'ta düzenlenen ve bu haberimiz ile canlı blog olarak sizlere aktardığımız Samsung'un Unpacked etkinliği ile en çok merak edilen telefonlardan Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge gün yüzüne çıkmıştı.

Özellikle iki yana kavisli yapısıyla dikkat çeken Galaxy S6 Edge, yeni eklenen birçok özellikleriyle dikkat çekti.

Eski modellerinin ilk çıkış fiyatına göre daha almak için daha fazla para gerektiren bu iki telefon, fiyatın arttırılması pek de etkili olmamış gibi görünüyor.Korea Times'ın haberine göre S5 satışlarında beklediğini yakalayamayan Samsung, bu açığı S6 ve S6 Edge satışlarıya kapatacak gibi duruyor. 

Güney Koreli şirketin ortaya çıkan ön satış verilerine göre dünya genelinde şimdiden 15 milyon Galaxy S6 ve 5 milyonu da Galaxy S6 Edge olmak üzere toplam 20 milyonluk bir satış rakamı yakaladı.

Bu durum da daha cihazların satışa çıkmadan ne kadar büyük bir ilgi gördüğünü, dolayısıyla Samsung'un iyi bir iş çıkardığını gösteriyor.Ayrıca Mobil Dünya Kongresi'nin son günü verilen Global Mobile Awards'da MWC 2015'in en iyi cihazı olarak seçilen Samsung Galaxy S6 Edge için Google'ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Sundar Pichai de "sanatsal bir teknoloji ürünü" olarak belirtmiş, mobil teknolojinin en gelişmiş ürünü olduğunu ve Android işletim sistemine sahip olduğu için mutlu olduklarını dile getirmişti.

Görünen o ki daha işin başında 20 milyon satış başarısı yakalayan Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinden daha çok ekmek yiyecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0