• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy S6 Edge Plus, Geekbench'de Ortaya Çıktı!

Samsung Galaxy S6 Edge Plus, Geekbench'de Ortaya Çıktı!

1
0
0
0
0
Samsung'un şu sıralar merakla beklenen iki telefonundan biri olan Galaxy S6 Edge Plus
Şu sıralar mobil telefon dünyası bazı önemli telefon tanıtımları ile meşgul durumda. Ancak bu durum bizi, sürekli olarak Samsung cihazları hakkında çıkan sızıntılardan mahrum bırakmıyor.

Birkaç saat önce hem Samsung S6 ve S6 Edge için gelen güncellemeden hem de Galaxy Note 5'in ''unpacked'' etkinliği tarihinden söz etmiştik. Şimdi ise dev firmanın merakla beklenen bir başka üst düzey telefonu Galaxy S6 Edge Plus, Geekbench testinde ortaya çıktı.

Daha önceden Galaxy S6 Edge Plus'ın barındırabileceği gerek donanımsal gerekse yazılımsal özelliklerden bahsetmiştik. Geekbench'de ortaya çıkan özellikler de aslında bizim açımızdan pek süpriz olmadı. Telefonda beklenildiği gibi çipset olarak Exynos 7420 görülmekte. Aynı çipset, S6 Plus'ın küçük kardeşleri olarak görülecek Galaxy S6 ve S6 Edge'de de bulunmakta. Daha önceden çıkan haberlerde, telefonda Exynos 7422 güncellemeli Snapdragon 808 çipset olabileceği söylenmekteydi, ancak bu durum ortadan kalkmış görünüyor.Benchmark listesinden elde edilen bilgiler doğrultusunda S6 Plus'ta göreceğimiz özelliklerden biri de 4GB RAM. Hollanda kaynaklı yapılan bu benchmark testinden elde edilen bilgiler şu an için bu ikisi ile sınırlı. Telefonun diğer beklenen özelliklerinden söz edecek olursak; Galaxy S6 Edge Plus'da 5.5-inç, 1440x2560 çözünürlükte 534ppi ekran, ARM Mali-T760 grafik işlem birimi, 32GB sabit depolama alanı, 16 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamera gibi özellikler beklenmekte.

Bu söylentilerin son bulmasına ve telefonun resmi olarak açıklanan özellikler ile karşımıza çıkmasına ise oldukça kısa bir süre kaldı. 13 Ağustos'ta Galaxy Note 5'in ''unpacked'' etkinliğinde Galaxy S6 Edge Plus da görücüye çıkacak.

Kaynak: GSMArena
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0