• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy S6'daki Bildirim Panelinde "Mobil Veri" Simgesi Kayboluyor!

Samsung Galaxy S6'daki Bildirim Panelinde "Mobil Veri" Simgesi Kayboluyor!

2
2
1
0
0
Samsung'un CES 2015 fuarında lansmanını yaptığı günden beri en çok konuşulan telefonu olan Galaxy S6 modelinde bir süre sonra silinen mobil veri simgesi kullanıcıları tarafından tepki görmesine neden oluyor.
Samsung'un son üst seviye cihazları olan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri özellikle donanımsal açıdan sunduğu özellikler ile oldukça beğenildi. Ancak bildiğiniz gibi bu cihazlarda en çok merak edilen detay donanım değil, yazılım kısmıydı.

Samsung'un mobil cihazlarında kullandığı TouchWiz arayüzünde bazı stabilite sorunları şimdiye kadar birçok kullanıcısının canını sıkmış, fima bunu Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri ile çözüme kavuşturmayı amaçlamaktaydı. Şu ana kadar önemli ölçüde stabilite sorunu yaşanmasa da Samsung'un bu sorunlar nedeniyle fişlenen arayüzünde başka bir sorun daha ortaya çıktı.
 


Şimdi resme dikkatli baktığımızda bir eksiğin olduğunu göreceksiniz. Normalde yukarıdan indirdiğimiz bildirim panelinde olması gereken fakat bir süre sonra silinen "Mobil Veri" simgesi bir süre sonra silinmiş. Ayarlar bölümünden bu paneli düzenleyebilmenize rağmen silinen mobil veri simgesi o seçenekler arasından da bulunmuyor. Yani silinen mobil veri simgesini ekleme şansınız maalesef hiçbir şekilde mümkün değil.Kullanıcıların mobil veriyi açıp kapatabilmeleri için ayarlar üzerinden yapmaları gerekmesi ve böylesine bir sorunun Samsung'un büyük iddialar ile çıkardığı telefonundan gelmesi pek de güzel bir durum gibi görünmüyor. Hatta Samsung'un canlı destek ekibinin hiçbir şekilde yardımcı olmadığını, konu başlığı olarak bu durum yazıldığında kendileri ile iletişime geçilmediğini belirten Mert takipçimiz, durumun kronik olarak neredeyse tüm Galaxy S6 modellerinde rastlandığını belirmiş.

Samsung'dan bu konu hakkında herhangi bir açıklama ya da çözüm yolu belirtilmedi. Fakat bu haberimizde sizlerle paylaştığımız, dağıtımı başlanan 5.1.1 güncellemesi muhtemelen bu sorunu çözebilecek bir güncelleme olacaktır. Bunu ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.
2
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
1
0
0