• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge 24 Karat Altınla Kaplandı

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge 24 Karat Altınla Kaplandı

0
0
0
0
0
Altın kaplama akıllı telefonlar kervanına Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge de katıldı.
Altın kaplama sevdasına sonunda Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge de katıldı. Aklın kaplama dediğimiz zaman şu sıralar aklımıza gelen ilk şey muhtemelen Apple Watch'tır. Şimdi bu kervana yeni Galaxy'leri de ekleyebiliriz.

Altın kaplama akıllı telefon olayı son on yıldır popüler olan birşey. Ve eğer sizin de yeni Galaxy'lere verdiğiniz para az geliyorsa telefonunuzu 24 karat altın kaplatarak diğerlerinden farklı bir görünüme sokabilirsiniz.

Vietnamlı şirket Karalux, Kore bazlı teknoloji devi Samsung'un yeni gözdesi Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'leri alıp bir güzel altına kaplamış durumda, hemde öyle 18 karat falan değil, direkt 24 karat (olacaksa tam olsun demişler). 

Yeni Galaxy'lerde hem ön hem de arka panelde Gorilla Glass 4 bulunmakta. Yani uygulanan bu altın kaplama işlemi, bu iki Gorilla Glass arasında kalan metal çerçeveye yapılmakta.


Projeyi üstlenen şirket Karalux, altın kaplama işlemini 3 saat gibi bir sürede gerçekleştirebildiklerini ve çerçevenin son hali olan 24 karat altın kaplama aşamasına gelene kadar 10 katman işlem uygulandığını belirtmekte. Ayrıca altın kaplamanın üstünde herhangi bir aşınma, ya da deforme olma sorununa karşı nano katman denen bir teknoloji bulunmakta.

Şirketin bu işlem için istediği fiyat ise açıkcası bizi biraz şaşırttı. Karalux yeni Galaxy'lere bu işlemi yapmak için başlangıç fiyatı olarak 400 dolar istemekte. Şirketin internet sitesinden yönlendirildiğiniz eBay'de de 24 karat altın kaplamalı Galaxy S6'nın fiyatı 1,300 dolar olarak gözükmekte.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0