• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy S6 ve S Edge, Gear VR'ı Destekleyecek

Samsung Galaxy S6 ve S Edge, Gear VR'ı Destekleyecek

0
0
0
0
0
Tanıtımına kısa süre kalan Samsung'un yeni üst seviye cihazları Galaxy S6 ve S6 Edge telefonlarının firmanın sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR tarafından destekleneceğine dair söylentiler ortaya çıktı.
Samsung'un bu sene tanıtacağı Galaxy ailesine mensub yeni üst seviye telefonları Galaxy S6 ve S Edge telefonları için söylentiler devam ediyor.

En son bu haberimizde yayınladığımız S6'nın prototip görselleriyle nasıl olacağına dair fikir sahibi olduğumuz cihazlar için yeni söylenti de Samsung'un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR ile de ilgili.

Bildiğiniz üzere Gear VR, Oculus Rift gibi bir sanal gerçeklik gözlüğü. Fakat kullanılabilmesi için sadece Samsung'un Note 4 cihazıyla beraber kullanılması gerekiyor. Şirketin Note 4 satışlarını arttırması için yaptığı bu atak az da olsa geri dönüt almıştı. Ancak diğer cihaz kullanıcıları tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Başka hiçbir cihaza uyumlu olmayan Gear VR için Samsung bu yeni iki cihazı S6 ve S Edge ile uyumluluk skalasını genişletmek istediği söylenmekte.Aynı zamanda bu durum gerçekleşirse istemsiz olarak bir tüyo da almış oluyoruz. Bu da Gear VR'ın sadece Note 4 uyumluluğu yüzünden 5.7 inç boyutundaki bir ekrana sahip olan diğer cihazlar ile uyumluluk sağlayabilecek. Bu da S6'nın 5.7inç gibi olacağı söylentileri doğurdu. Ama zaten büyük ekran için Note serisini ortaya çıkaran Samsung firması böyle bir adım atacağını hiç sanmıyorum. (Büyük ihtimalle S6, 5.2 inç bir ekrana sahip olacak)Ben de diğer bir söylenti olan ek aparatlar ile kullanım sağlayabilecek şekilde Gear VR'ı S6 ile kullanım sağlanabileceği yönünde düşünmekteyim. Aynı zamanda Samsung bu aparatı S5, S4 ve Note 3 gibi cihazlarına da çıkartarak gelen tepkilere olumlu yanıt vermiş de olacaktır.

Fakat 5.7 inç ekrana göre konumlandırılan lenslerin daha küçük ekranda nasıl bir çözüm sunacağı ise farklı bir tartışmayı doğuruyor. Bunun için de bir kısım "Uyumluluğa göre lens satışı olacak" derken diğer bir kesim de "Farklı cihazlar için farklı Gear VR üretilecek" denmekte. Ben bu tartışma içinde ise ilk fikre katılıyorum. Yani Samsung farklı aparatlar gibi farklı lensler üreterek bu sorunu çözecektir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0