• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Galaxy S7'de 12MP'lik Kameraya Geri Dönebilir

Samsung, Galaxy S7'de 12MP'lik Kameraya Geri Dönebilir

0
0
0
0
0
Samsung firması yeni üst seviye telefonu olacak olan Galaxy S7'de 16MP çözünürlüğündeki kamerasını 12MP olarak düşürebilir.
Samsung'un bu sene birçok başarı yakaladığı Galaxy S6 model cihazıyla çok daha iyi özellikler ile karşımıza çıkmıştı. Exynos 7420 gibi oldukça güçlü çipseti ile en iyiler arasında olan cihazın 16MP çözünürlüğündeki kamerası da günümüzün en iyi akıllı telefon kameralarından biri olmasıyla dikkat çekiyor.

Ancak gelen bilgilere bakılırsa Galaxy S7 için kamerada 20MP veya yüksek çözünürlüğe çıkması beklenirken bu sefer yükseltmek yerine ilginç bir şekilde 12MP'e düşüreceği konuşuluyor. Tabii bu kötü manada olmayacak. 16'dan 12'ye düşüşün sebebi ise sensör boyutunu büyüterek şimdikinden çok daha kaliteli fotoğraflar çekmek olacak.Buna örnek olarak iPhone cihazlarını söyleyebiliriz. iPhone 6'da 8MP kamera olmasına rağmen kullanılan sensör ve yazılımsal destek ile 20MP'e bile kafa tutabilen yapıdaydı. iPhone 6S ile 12MP'e yükselten Apple, bu çözünürlükle bile Samsung, Sony, HTC ve LG telefonlarıyla rahatlıkla kıyaslanabiliyor. Yani sonuç olarak olay megapiksel oranında değil, sensörün büyüklüğü ve kalitesinde olacak.

Bunu biraz geç farkeden Samsung, ortaya çıkan bilgilere göle 12MP olarak gelecek ana kamerasında büyük sensör kullanarak hem ışığı çok daha iyi alarak oldukça gerçekçi renkler elde debilecek hem de düşük ışıkta dahi performans kaybı olmadan bir çekim özgürlüğü sunacak. Söylentiye göre 1/2.3 inç büyüklüğünde olan sensör, bunu rahatlıkla karşılayabilecek.

Tabii bu kameranın ne kadar iyi olabileceğini cihazın çıkışı ardından yapacağımız testler ile anlayacağız.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0