Samsung Galaxy S7'de Snapdragon 820 Sesleri!

0
0
0
0
0
Gelen bilgilere göre Samsung, Glaxy S7'nin işlemcisi konusunda yine radikal bir karara imza atacak.
Bildiğiniz gibi Samsung yeni telefonlar çıkarmaya hız kesmeden devam ediyor. Ancak şu sıralar şirketin merakla beklenmeye başlayan yeni telefonu konumunda Galaxy S7 bulunmakta.

Son dönemlerde hakkındaki söylentiler iyice artan Galaxy S7, Samsung'un herkesi ters köşe yaptığı telefon olabilir. Çünkü S7, beklenenin aksine Snapdragon işlemci ile gelebilir. Daha önceden gelen sızıntılarda S7 için sürekli olarak Exynos çipsetinin adı geçse de, Samsung kısa bir aranın ardından Qualcomm'a tekrar dönecek gibi. Son amiral gemisi telefonlarında Exynos'u tercih eden Samsung, yeni canavarında ise tercihini Snapdragon 820'den yana kullanacak.Çin kaynaklı haberlere göre 2016 yılında satışa sunulacak telefon büyük ihtimalle Snapdragon 820 çipsete sahip olacak. Böylece Samsung'un Galaxy S6'lar ile ara verdiği Qualcomm işbirliği de tekrar devam edecek. Daha önceden yaptığımız haberlerde Snapdragon 820'nin, tabii tutulduğu testlerde ne denli başarılı ve iddialı olduğunu sizlerle paylamıştık. Sanıyoruz bu test sonuçları Samsung'un da dikkatini çekmiş durumda.

Söylentilere göre, zaten Samsung telefonlarında Snapdragon kullanmaktan hiç vazgeçmek istememiş. Ancak Galaxy S6'nın döneminde Qualcomm'un Snapdragon 810'unda bulunan pek çok sıkıntı (başta ısınma sorunu) Samsung'u Exynos 7420'ye itmiş. Gerçi sonuç kötü olmamış. Exynos 7420 gerek girdiği testler gerekse kullanıcılardan aldığı yorumlar ile gayet başarılı. Fakat Samsung'un gözü yeni 820'de.Çinli kaynağa göre Samsung, yeni telefonunu testlere hem Snapdragon 820 hem de Exynos 8890 ile sokmakta. Ancak 820, birkaç adım önde imiş. Bu sebeple yeni Galaxy S7'lerde Snapdragon 820 görme olasılığımız oldukça yüksek. Tabi bunun yanı sıra hala 5.2 ve 5.8 inç olarak iki Galaxy S7 modeli göreceğimiz ve bu modellerin 3 ve 4GB RAM seçeneği ile sunulacağı haberleri gelmekte. Samsung'dan aynı telefonu farklı özellikler ve farklı çipsetlerle iki model şeklinde görmeyi beklemek ne derece realist bir yaklaşım olur bilinmez, ancak şöyle birşey var ki Samsung, yine bizi şaşırtmayı başaracak gibi.

Kaynak: PhoneArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0