• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy S7 Edge Detaylı Olarak İncelendi

Samsung Galaxy S7 Edge'in Kamera ve İşlemci İncelemesi, Bilinmeyen Özellikleri Ortaya Çıkarttı!

0
0
0
0
0
Samsung Galaxy S7 Edge'in incelemesini yapan ve telefonun tamir edilebilme oranını puanlayan bir grup, akıllı telefonun bilinmeyen kamera ve işlemci özelliklerini ortaya çıkarttı.
Piyasaya sürülen yeni telefonları inceleyen, ancak diğer inceleme yapan kişilerden ve kanallardan farklı olarak bunu son derece özenli yapan Chipworks, son olarak Galaxy S7 Edge'i mercek altına aldı. Samsung'un yeni akıllı telefonunu inceleyen Kanadalı ekip, akıllı telefonun kamerasının ve işlemcisinin bazı bilinmeyen özelliklerini gün yüzüne çıkarttı.
 

 Kamera ve Kamera Sensörü


Öncelikle Galaxy S7 Edge'in kamera özellikleriyle başlayalım. Piyasanın en iyi kameralarından birisine sahip olan Galaxy S7'nin ön kamerasında, önceki modellerden farklı olarak 1.4 µm yerine 1.5 µm boyutundaki pikseller kullanılmış. Büyük boyutlu pikseller, kameranın düşük ışıklı ortamlarda daha iyi performans sergilemesini sağlıyor. Apple da bu teknolojiyi iPhone 5'te ve 5S'te kullanmıştı ancak piksellerin büyütülmesi kaliteli bir kameraya da ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle 5 ve 5S'e oranla, Galaxy S7 Edge'in kamera performansındaki artış daha kolay farkedilebilir. Chipworks ekibinin farkettiği bir diğer şey de IMX260 kamera sensörünün telefonda bulunuyor olması. Sony'nin üretmiş olduğu bu sensör, Samsung tarafından hem Galaxy S7'de, hem de Galaxy S7 Edge'de kullanılmış. Sensörün kapsülünde bulunan "SONY" logosu da kolayca farkedilebiliyor.


(Işık vuran sarı kısımda "SONY" logosunu görebilirsiniz)
 

 RAM ve İşlemci


Telefonun dokunmatik ekran kontrol cihazını (TSC) inceleyen Chipworks ekibi, Samsung'un üretmiş olduğu S6SMC41X model numaralı cihazını bulmuş. Bu, Samsung'un ilk defa kendi kontrol cihazını kullandığı anlamına geliyor. Öte yandan ekip, cihazın LPDDR4 RAM'inin Hynix tarafından üretilmiş olduğu ortaya çıkartmış. Samsung Mobile'in kendi RAM'ini üretebildiğini biliyoruz ancak Chipworks ekibinin söylediğine göre Samsung'un yapmak istediği tek şey kaynaklarının sayısını çoğaltarak en iyi performansa erişmek.Galaxy S7 Edge'in Snapdragon 820 işlemcisini inceleyen ekip, işlemci ve RAM arasındaki lehim sayısının normalden daha fazla olduğunu farketmiş. Lehim sayısının fazla olması daha iyi performans veya daha hızlı veri aktarımı sağlamıyor ancak ısının dağıtımı konusunda yardımcı olabiliyor. Snapdragon 820'nin ısınma sorunları olduğunu düşünürsek Samsung'un işini sağlama almak adına böyle bir hamle yaptığını tahmin edebiliriz.

Şimdilik sadece telefonun birkaç parçasını inceleme şansı bulabilmiş olan Chipworks, ilerleyen günlerde daha detaylı bilgilendirmeler yapacaktır. Bu bilgiler geldiği takdirde sizleri daha iyi şekilde aydınlatacağız.

Kaynak: PhoneArena 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0