• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy S7, Exynos 8890 ve İki Farklı RAM Kapasitesi İle Geliyor!

Samsung Galaxy S7, Exynos 8890 ve İki Farklı RAM Kapasitesi İle Geliyor!

0
0
0
0
0
Samsung'un Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ modellerinden sonra beklemeye geçtiğimiz Galaxy S7 modeline ilgili ilk benchmark sonuçları ve detayları geldi.
Bilidiğiniz gibi bizim de incelemesini yaptığımız Samsung'un üst seviye telefonları Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus modelleri firmanın bu seneki en önemli kozları olarak dikkat çekiyor. Hepsinde de kullanılan ortak çipset olan Exynos 7420 ise tüm cihazlarda stabil ve ısınmadan çalışması ile bizden takdiri hak etmişti.

Şimdi ise bu üst seviye cihazların tanıtılmasının ardından teknolojinin hızla gelişmesi ile doğru orantılı olarak hemen Galaxy S7 modelleri beklenmeye başladı. (Hele ki iPhone 6S'in lasmanı sonrası Galaxy S7'ye dair beklentiler tavan yaptı)Buradaki haberimizden çift arka kamera ile gelebileceğini duyurduğumuz Galaxy S7 için buradaki haberimizden de Snapdragon 820'yi kullancağını söylemiştik. Ancak Samsung, yine daha önceleri gördüğümüz gibi iki farklı işlemci denemesine geri dönecek. Yani Galaxy S7'nin hem Snapdragon 820 hem de Exynos işlemcili modeli olacak. Exynos tarafındaki model adı ise Exynos 8890 olarak benchmark testinde ortaya çıktı. Fakat gelen bilgiler ve detaylar bu kadar ile sınırlı değil.Sizlere buradaki haberimizde de bahsettiğimiz gibi Galaxy S7'de 5.2 ve 5.8 inç olarak iki farklı varyasyon şeklinde çıkabileceğini aktarmıştık. Ancak şahsi görüşüme göre bu Galaxy S7 modelleri olacağını sanmıyorum 5.8 inç olan haliyle Note 6 ve ya başka bir adla çıkabilir (Mesela Galaxy S7 Plus). Sonuç olarak hem işlemci hem de ekran boyutu konusunda farklılıklar içerme ihtimali olan S7'de bir de RAM konusunda farklılıklar olabilir.Yukarıda görebileceğiniz iki farklı görselde "lucky" ve "lucky-lte" adında iki farklı modelin olduğunu görmekteyiz. Söylentilere göre de bunlar Galaxy S7. Yani Galaxy S7 ve Galaxy S7 LTE adında iki farklı model gelebilir ve normal modelinde 3GB bellek tercih edilmişken LTE modelinde 4GB bellek görebiliriz. Exynos 8890 olarak görünen çipsetlerdeki hız miktarları ise başka bir cihaz olabileceği ihtimalini de güçlendiriyor.

Sonuç olarak şöyle bir toparlamak gerekirse ortaya çıkan bilgiler dahilinde Samsung Galaxy S7, 5.2 inç, Exynos 8890 ve 3GB RAM ile 5.8 inç, Snapdragon 820 ve 4GB RAM şeklinde iki farklı varyasyon ile çıkabilir. Ancak bu bilgilerin hepsi şu anda sızıntı olarak kalmakta ve hiçbir garantisi yok. Bunu anca ilerleyen günlerde çıkacak diğer bilgiler ışığında anlayacağız.

Ancak şimdiki bilgileri ile beraber iki farklı Galaxy S7 modeli üretilmeli mi çıksa hangisini tercih edersiniz, bu konudaki görüşlerinizi bizlere yorum olarak aktarabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0