• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy S7 Hakkındaki Tüm Sızıntılar!

Samsung Galaxy S7 Hakkındaki Tüm Sızıntılar!

0
0
0
0
0
Samsung’un merakla beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S7’nin hakkında çıkan tüm sızıntıları yazdık. Detaylar haberimizde.
Samsung her sene yeni amiral gemisiyle ilgileri üzerine topluyor. Her ne kadar Samsung hastası ve Samsung’u sevmeyen insanlar olarak 2’ye ayrılsalar da yine de Samsung’un yeni ürünleri büyük ilgi görüyor. Samsung genelde telefonları piyasaya sunmadan önce hakkında birçok sızıntı çıkıyor. Doğal olarak Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7 hakkında da sızıntılar çıkmaya başladı.

MWC 2016 etkinliğinde tanıtılacak olan Samsung Galaxy S7 şimdiden ilgi odağı olmuş durumda. Telefonun RAM belleğinde, kamerasında ve özellikle işlemcisinde büyük yenilikler olacağı hakkında büyük sızıntılar bulunuyor. Biraz da Samsung Galaxy S7’nin ayrıntılarına göz atalım.


Samsung Galaxy S7 piyasaya güçlü bir işlemciyle girmek istiyor. Sızıntılara göre Snapdragon’un 820.v3.x işlemcisiyle test ediliyor. Fakat Çin sitesinde yayınlanan karşılaştırmaya göre Snapdragon’un 810 ve 820 modeli karşı karşıya geliyor. Weibo’nun haberine göre iki adet Snapdragon 820 olduğu söyleniyor ve bunlardan yüksek puan alan modelin Samsung Galaxy S7 olduğu düşünülüyor.


Piyasaya 2 farklı Galaxy S7 modeli sunulması bekleniyor. Bunlardan biri 3 GB RAM ve LTE versiyonu olan 4 GB RAM belleğe sahip modeller olacak. Kesinliği belli olmayan bir durum daha var. Samsung sektörün ilk DRAM çipini tanıttı ve bu sayede akıllı telefonlar artık 6 GB RAM ile çalışabilecekler. Samsung’un yaptığı açıklamaya göre amiral gemisinde bu DRAM çipi kullanacağını açıkladı. Yani kısaca Samsung Galaxy S7 modeli 6 GB RAM ile gelirse, bu bizim için süpriz olmayacak. Samsung’un tanıttığı DRAM çip önceki LPDDR4 çipine göre %30 daha hızlı ve %20 daha az güç tüketiyor. Eğer Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S7’de bu çipi kullanıp 6 GB RAM sunarsa, bütün kullanıcıların ilgisini çekeceğini düşünüyorum. (Ayrıca iyi bir fiyat sunarsa neden alınmasın ?)Samsung’un çıkış tarihi eğer bu zamana kadar tanıttığı etkinliklere bakıcak olursak, doğal olarak MWC 2016da tanıtması bekleniyor. 22-25 Şubat arasında yapılacak MWC 2016 etkinliğini çıkan sızıntılara göre merakla bekliyorum diyebilirim. Samsung Galaxy S7’nin Nisan ayının başında satışa sunulması bekleniyor.

Samsung Galaxy S7’nin fiyatına gelicek olursak, eğer 4K ekran sızıntıları gerçekleşirse fiyat her zamankinden biraz daha artması planlanıyor. Fakat 4K ekran ile gelmezse satış politikasına göre tekrar aynı seviyelerde fiyatlarla karşılaşacağımızı umuyorum.

Samsung Galaxy S7’nin en çokta kamerası merak ediliyor. Kore yayını MK tarafından gelen sızıntılara göre Samsung’un yeni amiral gemisinin çift kamera ile gelmesi planlanıyor. Bu durum çok inandırıcı olmasa da yine de bekleyip göreceğiz demekten başka birşey kalmıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0