• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy S7 Isınmayı Önlemek İçin "Isı Borusu" Kullanacak!

Samsung Galaxy S7 Isınmayı Önlemek İçin "Isı Borusu" Kullanacak!

0
0
0
0
0
İddia edilene göre Samsung'un yeni telefonu Galaxy S7, işlemci kaynaklı ısınmalardan dolayı bir ısı borusu sistemine sahip olacak.
Hızlı bir şekilde telefon üretmesiyle tanınan Samsung, bundan birkaç ay önce Galaxy S7'nin 2016 yılının ilk çeyreğinin sonlarında hazır olacağını belirtmişti. Bu bilgilendirmenin ardından telefonun hazırlanma tarihini Ocak ayına çeken ve herkesin telefonu daha erken beklemesine neden olan Samsung, geçtiğimiz günlerde sızdırılan testlerle birlikte telefonun çoktan bitmiş olduğunu ve hatta testlerinin yapıldığını bizlere gösterdi. Bu testler sayesinde öğrenilen bir diğer konu da telefonun 2 farklı işlemciye sahip olan modelinin olacak olması. Bu işlemcilerden birisi Qualcomm'un ürettiği Snapdragon 820, diğeri ise Samsung'un ürettiği Exynos 8890. Qualcomm, üreticisi olduğu Snapdragon 820'nin bir alt modeli olan Snapdragon 810 konusunda telefon üreticileriyle çok sorun yaşamıştı çünkü bu işlemcinin çok büyük ısınma sorunları vardı.


(Bir laptopta bulunan ısı borusu)

Isınma sorununu kabul etmemesine rağmen bu konuda milyonlarca şikayet alan Qualcomm, son olarak Samsung ile iş yapınca Samsung tedbirli davranmaya karar vermiş ve Galaxy S7'ye bu ısınma sorununu çözecek bir sistem yerleştirmiş. İddia edilene göre "ısı borusu" adındaki bu sistem, telefonun işlemcisinin daha hızlı soğumasını sağlayacak. Samsung'un kullanmayı düşündüğü ısı borusu sistemi ilk defa Galaxy S7 ile ortaya çıkmış değil. Bu modelden önce Sony Xperia Z5, Xiaomi Mi Note Pro ve OnePlus 2 de bu sistemi kullanmıştı. Sistemi kullanan tüm telefonların işlemcileri Snapdragon 810.

Tanıtımına az bir süre kalan Galaxy S7'nin piyasaya çıkmasından sonra ısı borusu sisteminin ne şekilde yararlı olabileceğini göreceğiz.

Kaynak: PhoneArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0