Samsung Galaxy S7, iPhone 6s'i Kendi Ülkesinde Geride Bıraktı!

0
0
0
0
0
Samsung ile Apple arasındaki rekabette son raund Güney Koreli şirketi güldürdü. Galaxy S7 serisinin satış performansı iPhone 6S serisini kendi ülkesinde geçti.
Akıllı telefon pazarındaki Apple - Samsung mücadelesi devam ediyor. Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen iPhone 7 tanıtımından önce satışları en düşük seviyeye gerileyen Apple, kendi ülkesinde Samsung’a geçildi. Kantar şirketinin verilerine göre Samsung’un amiral gemileri Galaxy S7 ve S7 Edge, iPhone 6s ve 6s Plus’ı geride bıraktı.

 iPhone 6s'ten Daha Fazla Galaxy S7 Satıldı!

Paylaşılan rakamlar Mart, Nisan ve Mayıs aylarını kapsayan 3 aylık dönemde ABD’de satılan akıllı telefonların yüzde 16’sını Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’in oluşturduğunu gösyeriyor. iPhone 6s ve 6s Plus modellerinin payı ise yüzde 14.6’da kaldı. Pazarın tamamına bakıldığında burada da Samsung’un liderliği dikkat çekti. Yüzde 37’lık pay ile lider olan Güney Koreli şirketi yüzde 29 ile Apple takip ediyor.

 iPhone Neden Geride Kaldı?

Samsung’un Birleşik Devletler pazarına büyük önem verdiği biliniyor ve ülkede de Samsung modellerine karşı ilgi var. Buna rağmen, son sonuçların bu şekilde çıkmasındaki en büyük etken Apple’ın yeni iPhone modelini duyurmasına az bir süre kalmış olması. iPhone almayı planlayan tüketicilerin yeni modelin çıkması için beklemesi mevcut iPhone satışlarına olumsuz yansıyor. Bakalım önümüzdeki dönemde sonuçlar nasıl olacak?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0