• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy S7, Önceki Amiral Gemilerine Tozunu Yutturdu!!

Samsung Galaxy S7, Önceki Amiral Gemilerine Tozunu Yutturdu!!

1
0
0
0
0
Samsung'un yeni telefonu Galaxy S7, daha şimdiden rekora doyamıyor. Ön sipariş rekoru kıran telefonun, önceki Samsung modellerinden 2,5 kat daha çok ön sipariş aldığı açıklandı.
Birkaç ay önce yeni bir şirket politikası belirleyeceklerini ve bundan sonra daha yenilikçi bir firma olacaklarını söyleyen Samsung CEO'su Jong-Kyun Shin, Samsung'un büyük bir değişim yaşayacağını resmi olarak duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından yeni araştırmaların yapıldığı departmanlara daha fazla çalışan atayan Samsung, şirket politikasını değiştirmiş olmanın faydalarını yeni telefonu olan Galaxy S7'de görmeye başladı.

Bugün birçok ülkede satışa sunulan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, Samsung'un eski amiral gemilerinden tam 2,5 kat daha fazla ön sipariş aldı. Hatta bazı müşteriler, telefonlarını satın alabilmek adına gece 2'de satış noktalarının önünde beklemeye başladı. Bu satış rakamlarına ve satın alma isteğine bakarak Samsung'un sonunda kullanıcıların kalbini kazanmayı başardığını söyleyebiliriz.Açıklanan rakamlar arasında Samsung'u oldukça sevindiren bir veri daha var. Galaxy S7'ye göre daha pahalı ve daha büyük olan Galaxy S7 Edge, Galaxy S7'den %50 oranında daha fazla satılmış. Yani alınan her 3 Galaxy S7'den 2 tanesi Galaxy S7 Edge. Sadece 100 dolar farkla satılan bu cihazlardan Galaxy S7 Edge'in ekran boyutu daha büyük (5.1 inch - 5.5 inch), batarya kapasitesi daha yüksek (3000mAh - 3600mAh) ve Galaxy S7 Edge'de "Edge" adı verilen hem şık, hem de rahat ekran kenarları mevcut.Galaxy S6 ile benzer görünüme sahip olan bu telefon, ilk görüntüleri sızdırıldığı zaman oldukça büyük tepkiler almıştı ve çoğu kişi Samsung'un yenilikçi olmamasından yakınmıştı. Fakat Samsung, kendi söylemiyle "mükemmelleştirdiği" bu tasarıma bağlı kalarak iyi bir hamle yaptı ve kullanıcıların klasikleşmiş "Samsung tasarımını" sevdiğini satış rakamlarıyla kanıtladı. Bazı kişilere göre Samsung Galaxy S7'nin bu kadar sevilmesi, IP68 sertifikası sayesinde gerçekleşti. Telefonun su ve toz geçirmez olduğunu belirten bu sertifika, cihazınızı dilediğiniz yere götürebilmenizi mümkün kılıyor. Tabii ki selfie akımına kapılmış olan kişiler de su altında yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebilme fırsatını kaçırmayarak Galaxy S7'yi tercih ediyorlar.Türkiye'ye gelecek hafta, yani 18 Mart tarihinde gelecek olan Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, 2800 TL ve 3300 TL üzerinden satışa sunulacaklar. Ülkemize sadece Exynos 8890 işlemciyi kullanan cihazların geleceğini de yeniden belirtmekte fayda var.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0