• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, Galaxy S7 Modelinde Snapdragon 820 Kullanabilir

Samsung, Galaxy S7 Modelinde Snapdragon 820 Kullanabilir

0
0
0
0
0
Samsung, Galaxy S serisinin yeni üyesi olacak olan Galaxy S7 için kod adı  "Jungfrau" olan bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmaya göre de S7, Snapdragon çipset kullanacak.
Samsung'un CES 2015'te tanıttığı Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modeli ile beklediği ilgiyi fazlasıyla gördü. Şimdi ise Samsung severler özellikle Edge modelindeki müthiş farklı tasarım ile yeni modellerdeki detayları da merak ediyor.

Hatta yapılan testlerde Samsung'un Galaxy S6 modelinin Exynos 7420 ile efsane sonuçlar alması ve en hızlısı olarak gösterilmesi Samsung'un artık Qualcomm'dan çipset kullanmayacağını düşündürüyordu. Çünkü özellikle Snapdragon 810, beklentileri oldukça boşa çıkarmış, ısınma sorunlarıyla hala boğuşmaya devam ediyor olmasıyla kullanıcıları üzmüştü.Şimdi ise ortaya çıkan Koreli bir teknoloji blog sitesindeki ET haberleri raporuna göre Samsung, kod adı  "Jungfrau" olan Galaxy S7 üzerinde olan çalışmalarına çoktan başlamış bulunmakta. Geçen süreye bakılırsa (12 aylık bir yenileme süreci var ve bu oldukça sıkı bir çalışma ile yapılabilir bir programı kapsıyor) yakın zamanda yeni modelin konsept çalışmaları ve testleri başlamalı.

Haberin bu kısmında bir gariplik yok. Garip olan şey ise raporun, diğerlerinin yanısıra Samsung'unn birimleri bir Qualcomm çipsetle test ediyor olduğunu iddia ediyor olması ki buda Exynos'un içinde uğultular olmasına yol açıyor. Eğer ki bu söylentiler doğru ise, görünen o ki Samsung'un Qualcomm ile işi tam olarakta bitmiş değil. Daha önceden gördüğümüz Galaxy cihazlarının üst bölümlerinde olduğu gibi, S7 modeli hem Exynoslu hem de Snapdragonlu çipsete sahip olacak şekilde iki adet farklı modelde sunulabilir. Bu telefonu kalınlaştıracağı için pek sıcak baktığımız söylenemez.

Yazılanları doğru varsayarak şöyle bir olasılığı da elde etmiş oluruz; Samsung Galaxy S7 üzerinde son dokunuşları yapmadan yalnızca farklı seçenekleri deneyerek test ediyor ve S7 için en iyi seçenekleri topluyor olabilir. Yeterli zamanları olduğu gözönüne alınırsa bu tarz testler cihazın kalitesini artırmak açısından oldukça faydalı olacağını görmekteyiz.

Tabii şu anda bu durumlar sadece söylenti. Fakat Samsung'un Exynos 7420 ile yarattığı farkı Snapdragon 820 de kullanarak farklılık yapacak olması da ilginç görünüyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda bu durum nasıl detaylanacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0