• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge ile İlgili Tüm Detaylar Belli Oldu!

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge ile İlgili Tüm Detaylar Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Samsung’un yüksek ihtimalle 21 Şubat 2016’da duyuracağı Galaxy S7 ve S7 Edge ile ilgili tüm detaylar, VentureBeat tarafından ortaya çıkarıldı.
Samsung, Galaxy serisinin yeni modellerini yüksek ihtimalle 2016 WMC fuarının yapılacağı tarih aralığında (21 Şubat) duyuracak. Bu zamana kadar yeni Galaxy ailesiyle ilgili birçok bilgiden bahsetmiştik, VentureBeat ise yeni Galaxy üyelerinin hangi özelliklerle geleceğini net olarak açıkladı.

Buna göre Galaxy S7 5.1 inç, S7 Edge ise 5.5 inç büyüklüğünde olacak ve S7 Edge’deki kavis, ekranın her iki kısmında yer alacak. 

VentureBeat’in elde ettiği raporlara göre iki Galaxy modeli de suya ve toza karşı dayanıklı IP67 sertifikasıyla birlikte gelecek. Bir diğer bilgi ise her iki model de microSD kart desteğine sahip olacak.

Yeni Galaxy modellerinin bellek kısmına baktığımızda her ikisinin de 4 GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahip olacağı belirtilmiş. İşlemcilerine baktığımızda ise Samsung’un yeni 8 çekirdekli işlemcisi Exynos 8890 her iki cihazda da mutlaka olacaktır fakat hala Snapdragon 820 sürpriziyle de karşılaşabiliriz.Kameralarına baktığımızda ise biraz şaşkınlık yaşamadık değil. Seri şekilde üretilen modellerin kameralarının her defasında daha iyileştirilmesine alışmışken Samsung, yeni Galaxy serisinde bir önceki modellere göre daha düşük çözünürlükte kameralar kullanmış. Yeni Galaxy’lerin ön kamerası S6 serisinde olduğu gibi 5 MP çözünürlüğünde olacak fakat arka kameraların çözünürlüğü S6’ya göre daha düşük çözünürlükte: 12 MP. Galaxy S6’da bu çözünürlük 16 MP’ydi.VentureBeat son olarak Galaxy S7 ve S7 Edge’in sırasıyla 3000mAh ve 3600mAh gücünde olacağını açıklamış. S6 ve S6 Edge’e göre (2550 ve 2600mAh) çok daha yüksek kapasiteye sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Galaxy’ler, Mart ayından itibaren tüm dünyada siyah, beyaz ve altın renk alternatifleriyle satışa çıkarılacak. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0