Samsung Galaxy S7 Video Kalitesi ile DSLR Makinalara Taş Çıkartıyor!

2
0
0
0
0
Samsung Galaxy S7 Video Kalitesi ile DSLR Makinalara Taş Çıkartıyor!
Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy 7 ile yapılan bir video çalışması, cihazın bu alandaki yeteneklerini ortaya koydu. Sinematik çekimlerden oluşan videoda, neredeyse DSLR kalitesinde görüntü elde ediliyor.
Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7 kullanılarak çekilen bir video, cihazın bu alandaki yeteneklerini ortaya koydu. Ash Tailor adlı bir YouTuber tarafından yayınlanan “Galaxy S7 ile Film Yapmak” başlıklı videoda, yeni cihaz kullanılarak sinematik çekimler denenmiş. Sonuç ise, başlıkta da belirttiğimiz gibi DSLR kameralara taş çıkartacak türden.

 Sinematik Karelerde Üstün Başarı!

Yapılan çekimlerde, özellikle sinematik açılar kullanılmış. Yakın, uzak, geniş ve detay gibi birçok planda kaydedilen karelerde yeni telefonun sağladığı kalite oldukça yüksek. Özellikle renk doygunluğu, netlik ve derinlik oldukça başarılı. Görüntülerde herhangi bir renk filtresi ya da renk doğrulaması kullanılıp kullanılmadığı açıklanmamış. Görüntülerde filtreleme yapılmış olsa bile, ham görüntünün kalitesinin en büyük etken olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

 Galaxy S7 Kamerasının En Önemli Bileşenler Neler?

Galaxy S7 ve S7 Egde modellerinin bu kalitesinde iki büyük etken var. Daha önceki haberlerimizde de dile getirdiğimiz gibi, cihazlardaki Sony IMX260 sensörü kaliteyi oldukça yukarılara taşıyor. Ayrıca, DSLR cihazlarda kullanılan Dual Pixel Autofocus özelliği de netlik konusunda oldukça büyük bir ilerleme. Galaxy S7’nin düşük ışıkta iPhone 6s’e sağladığı üstünlüğe dair bu haberimize de göz atabilirsiniz.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0