• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung, iPad'den Daha İnce Yeni Tableti Galaxy Tab S2'yi Duyurdu

Samsung, iPad'den Daha İnce Yeni Tableti Galaxy Tab S2'yi Duyurdu

1
0
0
0
0
Samsung ile Apple arasında yaşanan çekişme Samsung'un Galaxy Tab S2 modelini tanıtması ile daha da kızışıyor. Çünkü Galaxy Tab S2 modeli Apple'ın incelik merakına bir cevap olarak iPad'den daha da ince olacak şekilde piyasaya çıkıyor.
Bildiğiniz gibi Apple ve Samsung markaları arasında yıllardan beridir süregelen bir çekişme vardır. Normal kullanıcıları bile birbirine düşüren bu çekişmenin en dikkat çekici yanı ise nedendir bilinmez bir incelik savaşı olarak dikkat çekiyor. Genellikle Apple tarafında gördüğümüz kullanışlı ve ince yapılı telefon ve tabletlere Samsung cephesinden iki büyük yanıt bu sene ardı ardına geldi.

İlk olarak bu haberimizde de bahsettiğimiz gibi Galaxy A8 modelini tanıtan Samsung, şimdiye kadarki en ince Samsung akıllı telefonunu üretip 5.9mm'lik bir incelik ile dünyanın en ince cep telefonlarına yakın bir değer ile dikkat çekmişti. Bu iPhone serilerindeki incelik merakına bir cevap olarak algılanırken Samsung'un yepyeni Galaxy Tab S2 modeli de iPadlerde birçok kişinin hayran kaldığı inceliğe de cevap gelmiş oldu.Apple'ın en ince tableti olan iPad Air, 6.1mm incelik ile oldukça takdir toplamıştı. Yeni Tab S2 ise 5.6mm gibi bir incelikle hem Galaxy A8'den hem de rakibi Apple'ın iPad'inden daha ince bir yapı ile karşımıza çıkıyor. 8 inç ve 9.8 inçlik iki farklı versiyonu olan Tab S2, 265gr ve 389gr ağırlıkları ile de bir tablet için hafif diyebileceğimiz ağırlıklara sahip. (Ki bunda da iPad Air'ı geçiyor. Çünkü iPad Air 2'de 437gr bir ağırlığam sahip)Yukarıda da belirttiğimiz gibi 8 inç ve 9.7 inç büyüklüğe sahip olan ekranlar 2048x1536 piksel, yani 2K çözünürlüğe sahip olan Super AMOLED olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça güçlü yapısı ile dikkat çeken Samsung üretimi dört adet  1.9GHz hızındaki ve dört adet 1.3GHz hızındaki işlemcilerden oluşan 8 çekirdekli çipsetini kullanan tablet aynı zamanda güçlü bir tablet olarak da karşımıza çıkmakta. 3GB RAM ile de desteklenen cihaz oldukça iyi bir kullanım vaad ediyor.8MP arka ve 2.1MP ön kameraya sahip olan cihazda depolama kapasitesi olarak 32GB ve 64GB olarak iki farklı seçenek sunuluyor. Tabii bu kadar ile yetinmeyeceğinizi bilen Samsung, 128GB'a kadar destekleyen bir MicroSD kart girişini de Tab S2'ye ekleyerek oldukça geniş bir depolama alanı sunuyor. 8 inçlik versiyonunda 4.000mAh, 9.7 inç versiyonunda ise 5.870mAh batarya ile de bir tablet için kabul edilebilir bir batarya süresi sunacağa benziyor.

Ağustos ayında satışa çıkacak olan Galaxy Tab S2'nin fiyat konusunda şu anda bir bilgi bulunmuyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0