• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung'un 18.5 inç Boyutundaki Dev Tableti "Galaxy View"ın Teknik Özellikleri Belli Oldu!

Samsung'un 18.5 inç Boyutundaki Dev Tableti "Galaxy View"ın Teknik Özellikleri Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Samsung'un dün sizlere aktardığımız 18.5 inç gibi devasa boyutlara sahip olacağı söylenen Galaxy View tableti GFXBench'te ortaya çıkarak teknik özellik detayları da belli oldu.
Günümüzde akıllı telefonlar için ideal boyut önceden 4 inç civarlarındayken şimdi ise 5-5.5 inç boyutlarına çıktı. 6 inç cihazların da yoğun olarak kullanıldığını gördüğümüz telefon piyasasında 7 inçlik phablet telefonlar bile görmek mümkün.

Hal böyle olunca tablet büyüklüklerine yaklaşan telefonlardan nemalan firmalar kendi tabletlerinin de boyutunu büyütmeye başladı. İlk olarak 10 inçlere çıkan tabletlerden sonra ilk olarak iPad Pro ile 12.9 inç, sonrasında da Google Pixel C ile de 10.2 inç boyutlarını gördük. Bir de Samsung'un 12.2 inçlik Galaxy Note Pro ve Galaxy Tab Pro cihazlarını da gördüğümüze göre telefonlar gibi tabletlerin de büyümeye başladığını söyleyebiliriz.Ancak sizlere buradaki haberimizde de bahsettiğimiz gibi Samsung çıtayı bir anda devasa boyutlara taşıyarak "Galaxy View" adını alacağını söylediğimiz 18.5 inçlik tabletinden söz etmiştik. (Monitör mü bu arkadaş o kadar büyük tablet mi olur!) Aldığı sertifikalardan SM-T670 koduna sahip olacağı da belli olan cihazın bu sefer de GFXBench'ten teknik özellik detayları da ortaya çıkmış oldu.Bura görünen bilgilere göre Samsung Galaxy View yukarıda da bahsettiğimiz gibi 18.5 inçlik Full HD Super AMOLED bir ekrana sahip olacak. Haliyle bu kadar büyük bir ekranın Full HD olmasıyla ppi değeri de 125ppi olacak. 1.6Ghz hızındaki Samsung Exynos 7580 çipseti taşıdığı görünen cihazda 4 adet ARM Cortex-A53 ve 4 adet ARM Cortex-A57 işlemcileri bulunacak.Bunun dışında 2GB RAM ve 32GB depolama kasitesi buluncak cihazda 8MP arka ve 2MP ön kamera yer alacak. 5.700mAh batarya ile desteklenecek cihaz Android 6.0 değil, Android 5.1.1 ile gelecek. 451.8 mm genişliği, 275.8 mm uzunluğu 11.9 mm inceliğe sahip olacak olan cihaz önümüzdeki aylarda ortaya çıkabilir. Ancak alıcısı olur mu bilinmez. Yani, 18.5 inç diyoruz, o kadar büyük tablette ciddi yenilikler olmazsa alıcısı sanki az olur gibi. En azından monitör olarak kullanılabilse hoş olur mesela.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0