• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung'tan Yeni Ve Sağlam Bir Telefon: Galaxy Xcover 3

Samsung'tan Yeni Ve Sağlam Bir Telefon: Galaxy Xcover 3

3
1
0
0
0
Samsung'un dayanıklı yapısıyla dikkat çeken Xcover serisinin yeni üyesi Galaxy Xcover 3 ortaya çıktı.
Samsung her ne kadar neredeyse her gün bir telefon çıkaran şirket konumuna gelmiş olsa da bazı seri telefonları ise dikkat çekenler olarak ayrılıyor.

Galaxy S ve Galaxy Note gibi başlıca önemli iki serisi bulunan Samsung, 3. versiyonunu çıkardığı Galaxy Xcover 3 ile Xcover ailesini de bir seriye bağlamış durumda.

Dayanıklı yapısıyla dikkan çeken ve S serisin Active versiyonlarına benzeyen Xcover serisinde Samsung'a göre en dayanıklı telefonlar bu seriye ait olarak göze çarpıyor.Bu serinin son üyesi olan Galaxy Xcover 3 ise yine biraz hantal dursa da askeri bir havada. Sanki zırha sahip olan Xcover 3, bazıları için dikkat çekici bir telefon iken zariflikten uzak olmasıyla pek de tercih edilmiyor aslında.

Teknik özelliklere gelecek olursak 4.5 inç WVGA ekrana sahip olan telefon dört çekirdekli ve 1.2GHz işlemciye sahip olacak. Ayrıca 1.5GB RAM ve 8GB arttırılabilir depolama kapasitesiyle gelecek cihazda su altı çekimlerine de olanak sağlayan 5MP arka, 2MP de ön kamera bulunacak. GPS ve LTE, yani 4G destekleyen cihaz 2.200mAh batarya ile tüm günü tamamlamaya çalışacak.Android 4.4 Kitkat arayüzüne sahip olacak cihaz Lollipop güncellemesi de alacak.

Telefonun asıl özelliği olan dayanıklı yapısı ise diğer bilinen cihazlardan biraz farklı. IP67 su ve toza karşı dayanıklılık sertifikasıyla 1m su altında yarım saat kullanılabilen Xcover 3'te ayrıca MIL-STD 810G sertifikası da bulunuyor. Bu sertifika da tuza, toza, neme, yağmura, yüksek titreşimlere, güneş radyasyonu, ulaşım ve termal şok direnci gibi detaylı bir dayanıklılık özellikleri olarak karşımıza çıkıyor.

Yani daha çok ağır işlerde çalışanlar ve doğa kaşifleri için diyebileceğimiz bir telefonun teknik özellikleri konusunda da pek de iç açıcı olmama sebebi de bu olduğunu düşünüyorum.Geri, ana ekran ve son işlemler tuşlarının fiziksel ve dayanıklı olduğu bu telefonda özel bir Xcover tuşu da bulunuyor. Bu tuşa kısa basışta büyük flaşı açılan telefon, çift tıklama ile de anında kamerayı açıyor.

Haftaya yapılacak CeBIT bilişim fuarında tanıtılacak telefonun diğer detayları da bu tanıtım sonrasında ortaya çıkacak.
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0