• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung'dan Yeni Bir Akıllı Saat Geliyor: Gear A

Samsung'dan Yeni Bir Akıllı Saat Geliyor: Gear A

0
0
0
0
0
Samsung şu anda akıllı saat piyasasında dünyanın lideri konumunda. Yaklaşık 1 ay önce yayımladığımız haberimizde, 2014 yılında toplam 1.2 milyon akıllı saat satışı gerçekleştiren Samsung’u 700 bin satışla Pebble takip etmişti. 
Samsung şu anda akıllı saat piyasasında dünyanın lideri konumunda. Yaklaşık 1 ay önce yayımladığımız haberimizde, 2014 yılında toplam 1.2 milyon akıllı saat satışı gerçekleştiren Samsung’u 700 bin satışla Pebble takip etmişti. Tabii bu rakamlar Apple Watch’un devreye girmesiyle birlikte muhakkak değişiklik gösterecektir. Bildiğiniz üzere Apple, yeni akıllı saatini birkaç gün içerisinde ön sipariş olarak satışa sunacak. 349 ve 17.000 dolar arasında değişen akıllı saatlerden özellikle pahalı olan Apple Watch Edition modellerinin satılması için Japonya’da özel bir Apple Watch mağazası inşasına başlanmıştı.

Mevcut akıllı saat yelpazesini daha da genişletmek isteyen Samsung, yeni modeller üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Daha önce Samsung Orbis olarak çıkacağı söylenen akıllı saatinin adının Gear A olacağı ortaya çıktı.Gelen bilgilere göre Samsung Gear A, Bluetooth ve 4G LTE bağlantı seçenekleri olacak şekilde iki farklı versiyonla gelecek. Bu iki versiyonda Wi-Fi desteği bulunacak.

İşletim sistemi olarak Samsung ve Intel ortak yapımı olan Tizen OS’nin kullanılacağı akıllı saatle ilgili şimdilik çok fazla bilgi bulunmuyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0