Samsung Galaxy S2 3G, eSIM Teknolojisini Barındıran İlk Akıllı Saat Oluyor!

0
0
0
0
0
Samsung'un son akıllı saati olan Gear S2'nin Gear S2 3G model adıyla fiziksel bir simkarta gereksinim olmadan çalışabilecek eSIM teknolojisiyle yeniden geliyor!
Samsung'un 2015 yılı ortalarında tanıttığı yeni akıllı saati Gear S2, oldukça beğenilmişti. Sizlere IFA'da yaptığımız incelemeyle kısaca anlattığımız yeni akıllı saat için eSIM adında bir teknolojiden de bahsetmiştik. Fiziksel olarak bir sim kart girişi olmamasına rağmen eSIM teknolojisi sayesinde destekleyen operatörlere ait bir numara ataması yapabileceğiniz bu yeni teknoloji de bu sene içerisinde kullanılması bekleniyordu. Nitekim ilk kullanan da Samsung olacak.

Samsung'un şu anda son çıkardığı akıllı saat olan Gear S2'ye özel bir model ekleyerek Gear S2 3G model adıyla Mart ayında satışa sunacağı cihaz eSIM'i destekleyen ilk cihaz olacak.Adından da anlaşılacağı gibi 3G desteğiyle kendi kendine internete bağlanabilecek olan bu akıllı saat büyük ihtimalle ilk olarak Mobil Dünya Kongresi çerçevesinde Barselona'da bizlere de sunulacak. Şu anda dünya geneli operatörlerden AT&T, Deutsche Telekom, Etisalat, EE, KDDI, NTT DOCOMO, Orange, Rogers, SFR, Sprint, Telefónica, Telenor, TeliaSonera, Telstra, TIM, Transatel, Verizon ve Vodafone tarafından desteklenen bu eSIM hizmetinde ülkemizdeki operatörlerden bir destek bulunmuyor.

Ancak tahminlerime göre şu anda hali hazırda destek veren Vodafone'un acaba aynı hizmeti Vodafone Türkiye aracılığıyla ülkemizde sunulup sunulmayacağı ise şu anda kesin olmasada ilk olarak Vodafone TR'den gelebileceğini düşünüyorum. Fakat Samsung'un Turkcell ve Türk Telekom ile de yakın ilişkilerini göz önünde bulundurursak ülkemizde 3 operatör de ilerleyen zamanlarda eSIM desteği sunmaya başlayacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0