Samsung'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü Gear VR, Satışa Sunuldu

0
0
0
0
0
​Samsung’un IFA 14’te tanıttığı sanal gerçeklik gözlüğü olan Gear VR, sonunda satışa çıktı. Oculus VR desteğiyle geliştirilen Samsung Gear VR’ın bu ay satışa çıkarılacağı ve 200 dolar civarında bir etiket fiyatına sahip olacağı konuşuluyordu.
Samsung’un IFA 14’te tanıttığı sanal gerçeklik gözlüğü olan Gear VR, sonunda satışa çıktı. Oculus VR desteğiyle geliştirilen Samsung Gear VR’ın bu ay satışa çıkarılacağı ve 200 dolar civarında bir etiket fiyatına sahip olacağı konuşuluyordu. Samsung’un resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Samsung Gear VR’ın 199 dolarla satışa çıkarılacağı duyuruldu.

Galaxy Note 4 ile uyumlu olan Gear VR, Oculus desteğiyle geliştirildiği için Oculus uygulama mağazasında bulunan oyun ve uygulamalarına erişim sağlanabiliyor.Gear VR’ın en dikkat çekici özelliklerinden birisi de 360 derece panoramik görüntünün kayıt edilebiliyor olması.Galaxy Note 4’ün ekranını kullanan Gear VR’ın rakiplerinden olan Oculus Rift’in KD2 geliştirici modeli şu anda 350 dolara satılıyor. Fakat bu fiyatın geliştiriciler için olduğunu söyleyelim, son kullanıcılar için çıkacak olan sanal gerçeklik gözlüğünün Gear VR’a benzer bir fiyatla satışa çıkması bekleniyor.

Akıllı saat pazarında istediği verimi alamayan Samsung’un, Gear VR ile özellikle oyun severleri cezbettiğini söylemek yanlış olmaz. Gear VR’ın sadece Galaxy Note 4 kullanıcılarıyla sınırlı olduğunu tekrar hatırlatalım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0